łysy mężczyzna

i

Autor: pexels Czy mężczyźni są inteligentniejsi?

Ciekawostki

Nauka odpowiedziała na pytanie, czy mężczyźni są inteligentniejsi i lepsi w łóżku

2023-09-20 15:30

Bardziej sprawni seksualnie i bardziej inteligentni – oto dwa popularne mity krążące na tema łysych mężczyzn. Mają one w sobie odrobinę prawdy? Nauka powiedziała „sprawdzam” i badacze dostarczyli odpowiedzi na to pytanie. Jakiej?

Czy łysi mężczyźni są bardziej inteligentni, przystojni i lepsi w łóżku?

Podobno tajemnicą nie jest to, że łysi mężczyźni uważani są za bardziej męskich, przystojnych, pewnych siebie, silnych. W parze z tym przeświadczeniem idą także dalsze założenia. Mają oni być też bardziej inteligentni i lepsi w łóżku. Czy rzeczywiście? Odpowiedzi na to pytanie udzielili badacze, przeprowadzając dwa różne badania.

Pierwsze z nich przeprowadzono w 2012 roku. Temat podjął Albert E. Mannes z University of Pennsylvania. W nadaniu udział wzięło w sumie 59 osób, których zadaniem było dwukrotnie obejrzenie zdjęć tych samych mężczyzn – z włosami i bez. Badani mieli zdecydować, w której fryzurze jest atrakcyjniejszy. Jak się okazało, większość uznała, że w wersji bez włosów panowie wyglądali na silniejszych, większych i bardziej dominujących.

Jako kolejny tematyką łysych zajął się Ronald Henss z Uniwersytetu w Saarland. Jego próba była już znacznie większa. W badaniu udział wzięło 20 tys. osób. Co wykazało? Wg badanych łysi odbierani się, jako bardziej inteligentni, ale też… starsi.

Jak starcie z nauką przetrwał trzeci mit, mówiący o tym, że panowie bez włosów są lepsi w łóżku? Wynika on z założenia, że za łysienie ma być odpowiedzialny wysoki poziom testosteronu. Jak się jednak okazuje za utratę włosów odpowiada hormon DHT. Jest on jedynie pochodną testosteronu. Nauka obaliła zatem ten mit.

Tutaj żyje najwięcej singielek i singli na Podkarpaciu. Gdzie szukać drugiej połówki?

Kiedyś była mężczyzną. Jak dzisiaj wygląda Michalina Manios?
Źródło: Ci mężczyźni są bardziej inteligentni i lepsi w łóżku. Eksperci mówią jasno!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE