Rzeszów: Regularnie okradali drogerię. Grozi im nawet do 5 lat więzienia

i

Autor: KMP Rzeszów

Nastolatkowie regularnie okradali tę samą drogerię. Wynieśli kosmetyki za KILKA tysięcy złotych!

2021-11-29 15:47

W ręce rzeszowskich policjantów wpadło dwóch nastolatków, 17-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego oraz jego rok starszy kolega z powiatu łańcuckiego. Obydwaj w październiku i listopadzie mieli wynieść z jednej z miejscowej drogerii kosmetyki o łącznej wartości ponad 5,5 tysiąca złotych.

Do kradzieży miało dojść kilkukrotnie w październiku i listopadzie. W końcu właściciel sklepu postanowił zawiadomić o tym policję. - Nieznani sprawcy kilka razy kradli w tym sklepie kosmetyki. Wartość skradzionego mienia to ponad 5,5 tys. złotychinformują policjanci z KMP Rzeszów. Nad sprawą pracowali policjanci z wydziału kryminalnego.

CZYTAJ TAKŻE: Kobieta przyszła na policję prosić o pomoc. Na chodniku obok komendy leżał mężczyzna

Nawet 5 lat więzienia

Policjanci ustalili, że regularnych kradzieży mogli dokonywać te same osoby. Dzięki posiadanym informacjom i ustaleniom funkcjonariusze wytypowali dwóch podejrzanych. Okazali się nimi: 17-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego i jego o rok starszy kolega z powiatu łańcuckiego.

- Z ustaleń wynikało, że z kradzieży uczynili sobie źródło utrzymania. Policjanci przedstawili im zarzuty dwóch kradzieży dokonanych wspólnie i w porozumieniu. Oprócz tego starszy z nich usłyszał trzy kolejne zarzuty dotyczące kradzieży, których dopuścił się sam – wyjaśniają policjanci.

Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Potrącił ją na pasach. Potworny wypadek w Tomaszowie Lubelskim