Chcesz się spisać? Do 3-go maja można to zrobić wyłącznie przez internet lub telefon!

i

Autor: Pixabay.com

Narodowy Spis Powszechny. Do 3-go maja można to zrobić wyłącznie przez internet!

2021-04-01 11:37

Dziś ruszył Narodowy Spis Powszechny i decyzją Centralnego Biura Spisowego do 3 maja można się spisać wyłącznie przez wypełnienie formularza spisowego. Jego termin upływa 30-go września. CBS decyzję podjęło w związku z panująca epidemia. Więcej informacji poniżej.

Od dzisiaj mieszkańcy Podkarpacia mogą już dokonywać samospisu, a formą podstawową jest dokonanie go przez internet za pomocą specjalnie przygotowanego formularza. W tym znajdziemy pytania dotyczące m.in. stanu cywilnego, kraju urodzenia, adresu zamieszkania, wyznaniowy, stanu zdrowia czy narodowości. Podać należy też dane dotyczące mieszkania.

Sam formularz skonstruowany jest tak, by przejście do kolejnego pytania uzależnione było od odpowiedzi na udzielone wcześniej pytanie - stąd też liczba pytań, na które będą odpowiadać respondenci, może być różna.

Do 3 maja wyłącznie spis online

Według wcześniejszych zapowiedzi Głównego Urzędu Statystycznego spisu można było dokonywać na 4 różne sposoby, w związku jednak z pandemią, Centralne Biuro Spisowe podjęło decyzję, że do 3-go maja jedyną formą wzięcia udziału w spisie będzie opcja internetowa.

Ta przeprowadzona jest w interaktywnym formularzu, dostępnym na stronie internetowej spis.gov.pl. Samospis można również przeprowadzić dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99, wybierając kanał „Spisz się przez telefon”. Tym samym wywiad telefoniczny lub wywiad bezpośredni przeprowadzany przez rachmistrza spisowego do początku maja nie będą realizowane - mówi Angelika Koprowicz z Urzędu Statystycznego w Rzeszowie.

Rachmistrzowie bezpośrednią metodę spisu mają zacząć 4-go maja. Sam spis potrwa do 30-go września.

Drogowskazy Eska ROCK: o kampanii społecznej "PrzyGotujmy Lepszy Świat" To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ
Przebiegną charytatywnie ponad tysiąc kilometrów!

Quiz. Jaki to kraj? Jedno zdjęcie musi wystarczyć!

Pytanie 1 z 15
Jaki to kraj?
Jaki to kraj?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE