Nagrywają lekcje on-line z nauczycielami z Podkarpacia. Potrzebują wsparcia [WIDEO]

2020-05-11 11:37 Sylwia Indycka-Rosół
Nagrywają lekcje on-line z nauczycielami z Podkarpacia. Potrzebują wsparcia
Autor: YouTube, screen

Fundacja Jaś Wędrowiniczek z Rymanowa na Podkarpaciu w czasach nauki na odległość postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i opublikować na YouTube 30 lekcji z nauczycielami z regionu w roli głównej.

Nauka na odległość

Koronawirus mocno zmienił polską szkołę. Nauka na odległość trwa już kilka tygodni i w różnych placówkach przybiera różne formy. Bywa, że nauczyciele prowadzą lekcje w czasie rzeczywistym za pomocą różnych aplikacji, prowadzą edukacyjne blogi lub wysyłają zadane materiały ze wskazaniem stron w podręcznikach do przerobienia.

Bywa, że lekcje w takiej formie przerastają nawet najlepszych uczniów, a w młodszych klasach wymagają dużego zaangażowania, którzy objaśniają nową wiedzę swoim dzieciom.

Na Podkarpaciu postanowili nakręcić lekcje, które pomogą przetrwać trudny czas.

Lekcje online z Jasiem Wędrowniczkiem

Fundacja Jaś Wędrowiniczek z Rymanowa postanowiła zrealizować 30 lekcji w nietypowej odsłonie. Znani i lubiani w regionie nauczyciele wcieliliby się w rolę YouTuberów:

"Audycje są odpowiedzią prezes Fundacji – Justyny Szepieniec na potrzeby edukacyjne dzieci i młodzieży. W okresie „kwarantanny społecznej”, postanowiliśmy skierować nasze siły w kierunku „nauczania OnLine”. Zbieramy środki na przygotowanie kolejnych lekcji w formie krótkich audycji. Zgodnie z ideą projektu chcemy dotrzeć do jak największej liczby uczniów w całym kraju. Tematy przedstawiane w audycjach to program szkolny realizowany w szkołach" - czytamy na stronie fundacji.

Kilka lekcji już można obejrzeć:

A więcej o idei projektu można zobaczyć tutaj:

Posłuchaj o skierowaniu do szpitala. Co powinno zawierać? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
COŚ DOBREGO #21