Na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Borowej w Rzeszowie będzie bezpieczniej

i

Autor: Urząd Miasta Rzeszowa

Przebudowa skrzyżowania w Rzeszowie

Na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Borowej w Rzeszowie będzie bezpieczniej

2023-03-17 10:20

Skrzyżowanie ulic Warszawskiej i Borowej w Rzeszowie będzie przebudowane. Na znajdującym się tam przejeździe kolejowym zamontowane zostaną rogatki. Takie rozwiązanie ma poprawić poziom bezpieczeństwa.

Przebudowa skrzyżowania. Ma być bezpieczniej

Na przejeździe kolejowym znajdującym się przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Borowej zostaną zamontowane rogatki. Jak podkreślają władze miasta, jest to spowodowane chęcią poprawy bezpieczeństwa. W pierwszej kolejności przygotowana zostanie dokumentacja projektowa inwestycji. Został już ogłoszony przetarg na wybór firmy, która podejmie się wykonania przebudowy. Zadaniem projektanta będzie opracowanie dokumentacji przebudowy skrzyżowania, dotyczącej także rozbudowy przejazdu kolejowo-drogowego. Inwestycja obejmie drogi o łącznej długości ok. 541 metrów. Stworzone zostaną także  dodatkowe pasy ruchu na skrzyżowaniu w ciągu ulicy Warszawskiej.

Inwestycja obejmie również wymianę istniejącej konstrukcji nawierzchni ulicy Borowej oraz budowę i rozbudowę oświetlenia ulicznego. Wykonawca dokumentacji zostanie wybrany wiosną. Projekt ma być gotowy w ciągu 18 miesięcy od daty podpisania umowy – przekazują władze Rzeszowa.

Pomnik Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE