Na Podkarpaciu powstaje Gandalfówa. To miejsce jest magiczne! [ZDJĘCIA]

2020-04-09 11:41 Sylwia Indycka-Rosół
Na Podkarpaciu powstaje Gandalfówa
Autor: Gandalfówa/Facebook

Tolkien zawitał na Podkarpacie. W Babicach powstaje domek rodem z "Władcy pierścieni". Wcześniej, kilka kilometrów dalej, ten sam człowiek wybudował wcześniej urokliwą Hobbitówę.

Są tak piękne, że wyglądają niczym zaczarowane. Stworzono je z ekologicznych produktów, a każdy detal jest starannie dopracowany. Mowa o Hobbitówie i Gandalfówie na Podkarpaciu, które wyszły spod rąk Bogdana Pękalskiego. Najnowszy z domków jest jeszcze w fazie wykańczania, ale już robi ogromne wrażenie.

Hobbitówa

Wszystko zaczęło się od Hobbitówy. Domek stoi w Krzywczy na widokowej ogromnej działce. Wznosi się na słupach wierzbowych, ściany zaś wykonano ze słomy pokrytej gliną, dach porasta mchem.

Hobbitówa wzbudza ogromne zainteresowanie - można ją zarezerwować (nocleg znajdzie tu do 5 osób). Są tu wszystkie "wygody" - prąd, gaz, woda, kuchenka. Jednocześnie można oderwać się od rzeczywistości i zrelaksować.

Hobbitówę znajdziecie też na Facebooku - ma już ponad 20 tysięcy fanów. Trudno się dziwić...

Gandalfówa

Gandalfówa to kolejne dziecko tego projektu. Jest większa i ma nieco inny kształt, choć tożsamą stylistykę. Budynek praktycznie nie ma kantów, a wyposażenie jest wprost bajeczne. Nietypowy domek znajdziecie kilka kilometrów od starszej siostry - w Babicach.


Nietypowa architektura i bliskość natury sprawiają, że w tych miejscach dobrze poczują się nie tylko fani Tolkiena, ale i wszyscy, którzy po prostu chcieliby nieco odpocząć od codziennego zgiełku.

Posłuchaj, jak się leczy zarażonych koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Wirtualne podróżowanie: muzea i zabytki, które można zwiedzać on-line