Na Podkarpaciu powietrze coraz lepsze !

2020-02-07 10:53 wz
Oddychamy czystszym powietrzem
Autor: Pixabay

Mieszkańcy naszego regionu oddychają coraz czystszym powietrzem.

Państwowy Monitoring Środowiska zebrał dane z naszego województwa. Wynika z nich jednoznacznie że jest o wiele lepiej jeśli chodzi o jakość powietrza. Jak powiedziała nam Beata Michalak z Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Rzeszowie ,, Jest zdecydowanie lepiej niż w poprzednim roku. Spadła ilość zanieczyszczeń szkodliwymi pyłami". Jedynie w Dębicy jakość odstaje od normy. Właśnie tam zorganizowano konferencję na rzecz jakości powietrza z udziałem ekspertów polityków i samorządowców pod hasłem "Kampania na rzecz czystego powietrza - edukacja i praktyka".

Podczas spotkania w dębickich MORSACH zaproszeni prelegenci poruszyli tematy dotyczące jakości powietrza w województwie podkarpackim, problemu niskiej emisji, praktyk w walce z zanieczyszczeniami powietrza, geotermii czy edukacji antysmogowej.

Państwowy Monitoring Środowiska to instytucja zapewniająca wiarygodne informacje o stanie środowiska. Informacje tworzone przez tę instytucję są wykorzystywane przez samorządy podczas opracowywania polityki dotyczącej środowiska. Cały raport możecie znaleźć na stronie http://www.gios.gov.pl/pl/stan-srodowiska/pms

Jakość powietrza możecie także sprawdzić w aplikacjach internetowych takich jak np Airly.