Na Podkarpaciu jest miejscowość, która ma najdłuższą nazwę w Polsce! Co to za miejsce?

i

Autor: Lowdown.Praca własna, CC BY-SA 3.0/https://commons.wikimedia.org

Ciekawostki

Miejscowość o najdłuższej nazwie w Polsce leży na Podkarpaciu. Z ilu składa się liter?

2023-11-30 13:39

Jaka brzmi najdłuższa nazwa miejscowości w Polsce? To jedyne w swoim rodzaju miejsce położone jest na malowniczym Podkarpaciu. Tytuł najdłuższej nazwy w Polsce jest zatwierdzony przez Główny Urząd Statystyczny. Jak nazywa się ta miejscowość? Sprawdźcie!

Miejscowość o najdłuższej nazwie w Polsce leży na Podkarpaciu. Z ilu składa się liter?

Dane statystyczne bardzo często mogą okazać się niezwykle ciekawe. Stereotyp mówiący o tym, że są nudne i monotonne, nie zawsze ma zastosowanie w rzeczywistości. Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, która miejscowość w Polsce może pochwalić się najdłuższą nazwą, odpowiedź jest bardzo blisko. Wśród 102311 miejscowości w Polsce, ta wyjątkowa znajduje się na Podkarpaciu. O jakiej miejscowości mowa?

Wyjątkowa wieś na Podkarpaciu

Wólka Sokołowska koło Wólki Niedźwiedzkiej – brzmi skomplikowanie? To najdłuższa nazwa miejscowości w Polsce. 38 liter i 43 znaki – takim wynikiem może pochwalić się wieś położona w powiecie rzeszowskim, w gminie Sokołów Małopolski. To zaszczytne miano potwierdza Główny Urząd Statystyczny. Podkarpacie po raz kolejny udowadnia, że w rywalizacji w wielu kategoriach pozostałe województwa nie mają żadnych szans.

Jeżeli jesteście mieszkańcami Wólki Sokołowskiej koło Wólki Niedźwiedzkiej albo znacie kogoś kto tam mieszka, serdecznie gratulujemy. To miejsce zamieszkania, które z pewnością może przynosić powody do dumy.

ZOBACZ: ILE RAZY DZIENNIE PRZEKLINAJĄ MIESZKAŃCY RZESZOWA? ZOBACZ NIETYPOWY RANKING

Srebrny lis widziany w Jasionce
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE