Uwaga śnieg

i

Autor: Pixabay

Na Podkarpacie nadciąga zima: Weekend 28-29 listopada będzie zimny i spadnie śnieg!

2020-11-27 10:52

To już pewne - w sobotę 28 listopada i niedzielę 29 listopada na Podkarpaciu spadnie pierwszy śnieg. Będzie chłodno, a IMGW ostrzega kierowców przed oblodzeniem jezdni. Sprawdziliśmy szczegóły prognozy pogody.

Pierwszy śnieg na Podkarpaciu

Nie wszyscy na niego czekają, bo oznacza wolniejszą jazdę samochodem, dłuższą drogę do pracy, poranne odśnieżanie podjazdów, konieczność zakładania ciepłych ubrań i wyższe rachunki za ogrzewanie, ale dzieciaki z pewnością się ucieszą. Wszystko wskazuje na to, że w weekend 27 i 28 listopada na Podkarpaciu spadnie śnieg.

"Przemieszczający się przez nasz kraj front atmosferyczny, sprowadzi wilgotną masę powietrza znad Atlantyku, a od soboty chłodniejsze powietrze znad Morza Arktycznego" - wyjaśnia IMGW.

Meteorolodzy dodają, że w sobotę i niedzielę przelotne opady śniegu pojawią się głownie na wschodzie i południu kraju:

"Nie będą to opady duże, jedynie na pogórzach i w górach przyrosty pokrywy śnieżnej, zwłaszcza w nocy sobota/niedziela i w niedzielę, mogą sięgać około 10 cm w ciągu 12 godzin".

Ślisko na drogach: Uwaga kierowcy!

Zmiana aury na zimową przyniesie znaczne pogorszenie się warunków na drogach. To ważna informacja dla kierowców, którzy powinni zdjąć nogę z gazu:

"UWAGA! Ze względu na wahania temperatury i mieszane opady istnieje duże ryzyko oblodzenia dróg i nawierzchni, miejscami będzie więc ślisko" - ostrzega IMW.

Pogoda na Podkarpaciu: 28 i 29 listopada

Dodajmy, że w sobotę 28 listopada termometry wskażą 1 stopień Celsjusza, ale odczujemy to jako 4 kreski poniżej zera. Powodem będzie wiatr pędzący z prędkością do 40 km/h. Nic będzie nieco chłodniejsza - z 1 stopniem na minusie.

W niedzielę temperatura spadnie do 0. Noc z niedzieli na poniedziałek zapowiada się mroźnie - na termometrach zobaczymy 6 kresek poniżej zera.

Posłuchaj o zaburzeniach odżywiania. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Nowa Arapaima w płockim ZOO
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE