Na os. Drabinianka powstanie kładka pieszo-rowerowa. Wnioskowali mieszkańcy

i

Autor: Unsplash.com/ Clint McKoy

Na os. Drabinianka powstanie kładka pieszo-rowerowa. Wnioskowali o nią mieszkańcy

2022-04-11 14:52

Kładka ma mieć 33 metry długości i minimum 3 metry szerokości. O jej budowę nad rzeką Strug do prezydenta miasta Rzeszowa wnioskowali mieszkańcy osiedla Drabinianka. Przetarg na znalezienie wykonawcy projektu kładki ma być ogłoszony jeszcze w tym miesiącu.

Do tej pory mieszkańcy rzekę musieli przekraczać w dość odległym miejscu - stad propozycja by w rejonie ulic Jachowicza, Koło i Podmiejskiej wybudować kładkę, która ułatwi poruszanie się w tej części miasta pieszym i rowerzystom. Przetarg na znalezienie wykonawcy projektu kładki ma być ogłoszony jeszcze w tym miesiącu. Pieniądze na ten cel zostały już zarezerwowane w miejskim budżecie.

CZYTAJ TAKŻE: Na Rynku w Rzeszowie powstają ogródki! Już jutro otwarcie sezonu [ZDJĘCIA]

Co dokładnie powstanie?

- Zadaniem projektanta będzie opracowanie dokumentacji budowy nie tylko samej kładki dla pieszych i rowerzystów, ale m.in. także dochodzących do przyszłej kładki ścieżek rowerowych. Ta w kierunku północnym od kładki ma mieć długość ok. 120m, w kierunku południowym ok. 100m. Oprócz tego, do wykonania będzie też dokumentacja dróg dojazdowych i skrzyżowań projektowanej drogi z ulicą Jachowicza - mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Planowana między ulicami Jachowicza, Koło i Podmiejską przeprawa ułatwić ma nie tylko przekraczanie rzeki, ale w przyszłości - również dojście do nowej szkoły, która powstaje na osiedlu Drabinianka.

Półmaraton Rzeszowski 2022

QUIZ. Co powinno znaleźć się na wielkanocnym stole?

Pytanie 1 z 14
Na wielkanocnym stole nowe życie i odrodzenie symbolizują:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE