Na meczu Apklan Resovii z Wisłą Kraków nie było alkoholu. Kibice narzekali, a powód był ważny!

2022-07-26 16:28
Na meczu Apklan Resovii z Wisłą Kraków nie było alkoholu. Kibice narzekali, a powód był ważny!
Autor: fot. Stal Rzeszów

Podczas meczu Apklan Resovii z Wisłą Kraków, który odbył się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie nie można było kupić alkoholu. Spora część kibiców nie była z tego zadowolona. Sprawdziliśmy, jaki był powód tej stadionowej prohibicji. Jak się okazało, był to wyjątek.

W ten piątkowy, gorący lipcowy wieczór większość kibiców chętnie napiłaby się czegoś wysokoprocentowego, oglądając mecz. Takie głosy można było usłyszeć wśród fanów rzeszowskiej drużyny.

- Ciężko się znosi takie emocje na trzeźwo – wzdychał pan Paweł, kibic Resovii, który ostatecznie spotkanie opuścił jeszcze przed ostatnim gwizdkiem. Nie tylko on szukał stoisk, w których można zakupić chłodzący napój. Takich kibiców było więcej, dlatego postanowiliśmy zapytać o przyczynę braku alkoholu na meczu. Powód był ważny.

Wydarzenie „podwyższonego ryzyka”

Jak poinformował nas Paweł Bukała, rzecznik prasowy CWKS Resovia Rzeszów S.A.: mecz z Wisłą Kraków został zakwalifikowany jako „wydarzanie sportowe o podwyższonym ryzyku”, a wtedy – zgodnie z art. 8 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych – na jej terenie obowiązuje zakaz sprzedaży napojów alkoholowych.

- W przypadku gdy istnieje obawa wystąpienia aktów przemocy lub agresji podczas trwania imprezy masowej wówczas takowa impreza kwalifikowana jest jako podwyższonego ryzyka. W takim przypadku sprzedaż wyrobów alkoholowych jest zabroniona – tłumaczy Paweł Bukała.

Sędzia meczu Igi Świątek o spotkaniu z Rosjanką

I dodaje, że CWKS Resovia Rzeszów S.A. na bieżąco monitoruje przewidywaną liczbę kibiców gości (grup zorganizowanych), zgłaszających akces uczestniczenia w meczach organizowanych przez Klub.

- Dodatkowo analizowana jest strona około sportowa dotycząca nastawienia grup kibicowskich względem siebie. Na tej podstawie podejmowane będą dalsze decyzje dotyczące nadawania statusu podwyższonego ryzyka poszczególnym spotkaniom – zapewnia Paweł Bukała.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE