a

i

Autor: Podkarpacka policja

​Myśleli, że utonął - znalazł się w Polańczyku. Poszukiwania nieumyślnego obozowicza

2020-08-20 11:42

​Myśleli, że utonął - znalazł się w Polańczyku. Teraz o 49-latku, którego na dnie Jeziora Solińskiego poszukiwali płetwonurkowie. A wszystko przez to, że mężczyzna rozbił dzikie obozowisko nad zalewem i wszystkie ślady wskazywała na to, że mógł utonąć. Dlatego przez ponad trzy godziny ratownicy i nurkowie poszukiwali zaginionego, jednak bezskutecznie.

Wczoraj około południa, policjanci patrolujący łodzią teren Jeziora Solińskiego, na linii brzegowej jednej w wysp, znaleźli dzikie obozowisko. Obok bagaży, wędek, suszących się ubrań i włączonego radia, na ziemi leżało wiele pustych butelek po alkoholu.

Kilkadziesiąt metrów od brzegu dryfował ponton, w którym leżały maska i fajka do nurkowania, a około 2 metrów od brzegu, w wodzie, leżała skrzynka z alkoholem. Funkcjonariusze zaniepokojeni faktem, że w pobliżu nie było żadnego człowieka i w obawie o jego życie, zorganizowali akcję ratunkową. Wspólnie z ratownikami BWOPR rozpoczęli poszukiwania. Nurkowie przeczesywali dno jeziora w pobliżu obozowiska.

Podczas prowadzonych poszukiwań, policjanci uzyskali informację, że w obozie, od dłuższego czasu zamieszkuje samotny mężczyzna, który rankiem odpłynął kajakiem w kierunku Polańczyka. Podczas patrolu jeziora, policjanci zauważyli opisywany kajak zacumowany do jednej z przystani w Polańczyku.

Przed godz. 1600, do kajaku podszedł mężczyzna. Okazał się, że jest to poszukiwany 49-latek z okolic Tarnowa. Policjanci ustalili, że mężczyzna nad Jeziorem Solińskim przebywa już od miesiąca.

49-latek został poinformowany, że odpowie przed sądem za biwakowanie poza miejscem do tego przeznaczonym, paleniem ogniska w miejscu zabronionym oraz zaśmiecanie. 

Policja apeluje o rozwagę i rozsądek podczas letniego wypoczynku, jak również o stosowanie się do obowiązujących przepisów. Brak odpowiedzialności może skutkować podjęciem działań przez służby, które niepotrzebnie zaangażowane, mogą nie zdążyć udzielić pomocy osobom naprawdę potrzebującym. Pamiętajmy, że połączenie alkoholu i wypoczynku nad wodą często kończy się tragicznie.

Posłuchaj o szczepionkach, poznaj prawdy i mity na ten tematy. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Niesamowity wyczyn Lewandowskiego! Zrobił to jako pierwszy Polak w historii
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE