Mobilny Punkt Szczepień w Rzeszowie. Gdzie zaszczepić się w majówkę?

2021-05-01 10:34 a.z. A.I
aa
Autor: Pixabay

Zamiast na majówkowego grilla, zapraszają na majówkowe szczepienie. W najbliższy weekend każda osoba z odpowiedniej grupy wiekowej, chcąca zaszczepić się przeciwko COVID-19 i posiadająca e-skierowanie, będzie mogła to zrobić bez zapisów. A zaszczepicie się w specjalnie przygotowanym do tego punkcie w Rzeszowie przy Urzędzie Wojewódzkim na ul. Grunwaldzkiej 15 .

Mobilny Punkt Szczepień w Rzeszowie. Gdzie zaszczepić się w majówkę? Przez trzy dni mobilny punkt szczepień będzie otwarty przy Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Tam zaszczepicie się bez zapisów, jeżeli jesteście się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i macie już e-skierowanie, możecie zaszczepić się od godziny 8.00 do 18.00, a czekać na was będzie jednodawkowa szczepionka firmy Johnson&Johnson. Przez najbliższy długi weekend może zaszczepić się nawet 2,5 tysiąca osób. 

- Od 1 do 3 maja przy ulicy Grunwaldzkiej 15 w Rzeszowie będzie funkcjonował tymczasowy punkt szczepień. W gotowości będzie 14 stanowisk szczepiących. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z akcji wszystkie osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i mają już e-skierowanie. Pamiętajmy, że szczepienia przeciw COVID-19 to nasza ogromna szansa na powrót do normalności – podkreśliła dziś wicewojewoda Jolanta Sawicka.

CZYTAJ TAKŻE: Przebudowa Stadionu Miejskiego na ostatniej prostej. Co się zmieni? [LISTA, ZDJĘCIA]

Mobilny Punkt Szczepień w Rzeszowie. Kto zaszczepi się w majówkę?

1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze, natomiast 3 maja  osoby w wieku 34 lat i starsze. W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie. Należy mieć przy sobie dowód osobisty!

Jak poinformowała zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Jolanta Tomczyk-Fila, oprócz specjalnego kontenera przeznaczonego na mobilny punkt szczepień, dostępne będą stanowiska szczepiące w obiekcie Urzędu. – Przygotowaliśmy z podmiotem leczniczym 14 zespołów szczepiących, 7 stanowisk rejestracji. Jesteśmy w stanie wszczepić dziennie około 800 osób. Dołożymy wszelkich starań, aby akcja przebiegła w sposób sprawny i bezpieczny. W realizacji będą pomagać nam żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej – powiedziała Jolanta Tomczyk-Fila.

Drogowskazy: o hospicjach i godzeniu się z odchodzeniem. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Rzeszów: Policyjna eskorta kobiety chorej na astmę