Młodzi i zdolni z Krosna tworzą kompaktowy respirator do walki z koronawirusem [WIDEO]

2020-05-09 10:37
Młodzi i zdolni z Krosna tworzą kompaktowy respirator do walki z koronawirusem
Autor: ESKA

Mateusz i dwóch Szymonów na co dzień zajmują się drugiem 3D. Za namową lekarzy stworzyli respirator, który pomoże w walce z COVID-19. Propotyp pomyślnie przeszedł testy. Teraz trzeba zebrać środki na medyczne testy i masową produkcję.

Budują urządzenie wspomagające urządzenie

Mały, kompaktowy, ratujący ludzkie życie - taki właśnie jest respirator stworzony przez młodych i zdolnych z Krosna. Mateusz i dwóch Szymonów mieszkają w Krakowie. Dzięki sugestiom lekarzy przez kilka ostatnich tygodni intensywnie pracowali nad niepozorną skrzyneczką - respiratorem, który łatwo będzie można wdrożyć do masowej produkcji.

Propotytp VentilAid już jest gotowy

Panowie idą do przodu jak burza. Już przygotowali poprawnie działający prototyp urządzenia. Teraz czekają je testy:

- Teraz czekają nas testy, najpierw na fantomach a następnie wspólnie z medyczną uczelnią wyższą rozpoczynamy proces testów klinicznych. Jesteśmy dobrej myśli, nasz prototyp to narzędzie niezwykle sprawne, osiągające bardzo dobre wyniki w testach. Pomyślne przejście tej procedury oznacza, że będziemy mogli zasilić swoimi urządzeniami szpitale i wszystkie miejsca, gdzie panuje pandemia COVID-19 - wyjaśniają.

VentilAid pomaga pacjentom cierpiącym na COVID-19 lepiej oddychać, utrzymywać odpowiednie ciśnienie w płucach a dzięki temu szybciej wracać do zdrowia.

Z chłopakami o VentilAid rozmawiała nasza reporterka Weronika Kasza. Zobaczcie WIDEO:

Mieszkający w Krakowie krośnianie tworzą respirator spełniający oczekiwania lekarzy

Zbiórka na odpalprojekt.pl

Krośnianie mocno wierzą w swój projekt. Uruchomili zbiórkę na portalu odpalprojekt.pl. Muszą zebrać 120000 zł. Ponad połowę już za nimi. Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ

Panowie chętnie opowiadają o swoim urządzeniu. Wierzą, że dzięki niemu uda się uratować życie wielu chorym i cierpiącym.

Posłuchaj, i dowiedz się, na czym polega laserowe usuwanie żylaków. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE