Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce w Rzeszowie. Już w ten weekend

i

Autor: pixabay.com

Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce w Rzeszowie. Już w ten weekend

2023-02-09 11:36

Już w piątek w Rzeszowie rozpoczną się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce. Na starcie zaprezentuje się prawie tysiąc zawodników. Rzeszów już drugi raz z rzędu gości najlepszych młodych lekkoatletów.

Lekkoatletyczne zmagania w Rzeszowie. Na starcie czołowi zawodnicy

Od piątku do niedzieli w Rzeszowie rozgrywane będą Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano na sobotę na godzinę 15.15. Do stolicy Podkarpacia przyjadą czołowi polscy lekkoatleci, którzy powalczą o miano najlepszych w kraju. Na listach startowych znajdują się nazwiska prawie tysiąca zawodników.

To będzie wielkie sportowe święto pełne emocji i rekordów. Życzę pasjonującej rywalizacji wszystkim uczestnikom, a mieszkańcom Rzeszowa, którzy przyjdą kibicować, wspaniałej rozrywki – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Na dobre występy reprezentantów naszego regionu liczy Michał Tittinger, prezes Okręgowego Podkarpackiego Związku Lekkiej Atletyki.

Łącznie w zawodach wystartuje prawie 1000 zawodników z 215 klubów. Podkarpacie będzie reprezentować 73 lekkoatletów trenujących w 12 klubach. 19 z nich to zawodnicy CWKS Resovii. Wielu naszych podopiecznych jest ponadto zaangażowanych w organizację zawodów. Pracują nad ich promocją w kanałach social mediowych, a skoczkini wzwyż, Wiktoria Miąso zaprojektowała logo mistrzostw. Co roku przywozimy medale z mistrzostw, liczymy na nie także tym razem. Możemy spodziewać się m.in. dobrych wyników naszych juniorów młodszych - Anny Kicińskiej (pchnięcie kulą) i Jakuba Krasowskiego (skok wzwyż). Liczymy na 5-8 medali– zaznacza Tittinger.

Możemy liczyć na medale lokalnych lekkoatletów

Dobrych wyników możemy spodziewać się także po reprezentantach Resovii Damianie Haehne i Grzegorzu Walczaku. Rywalizacja przed własną publicznością może dodać im dodatkowej motywacji. Można liczyć na większe wsparcie rodziny i przyjaciół – mówi Grzegorz Walczak. Będziemy walczyć o rekordy życiowe, jesteśmy do mistrzostw bardzo dobrze przygotowani – dodaje Damian Haehne.

Organizacja zawodów w Rzeszowie cieszy także Annę Wielgosz, medalistkę Mistrzostw Europy w Monachium z 2022 roku, olimpijkę z Tokio i medalistkę Mistrzostw Polski. Utytułowana zawodniczka podkreśla, że nowoczesna infrastruktura obiektów w Rzeszowie może być dodatkową motywacją dla zawodników startujących w mistrzostwach.

Jako juniorka na tego typu zwody musiałam jeździć do Spały czy Torunia. Niestety to były długie, wyczerpujące podróże, co utrudniało później walkę o najwyższe cele. Dodatkowo tamtejsze obiekty nie są tak nowoczesne jak nasz w Rzeszowie, co daje zupełnie nowe możliwości zarówno w kwestii treningu, jak i organizacji zawodów. Mam nadzieję, że nasi zawodnicy wykorzystają te atuty. A przy okazji mistrzostwa to świetny sposób na promocję Rzeszowa, który jest wspaniałym miastem – mówi Anna Wielgosz.

Wstęp na zawody w hali Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego przy ulicy Cichej jest bezpłatny. Transmisje będzie można śledzić na stronie internetowej www.kpsport.pl.

Finał WOŚP w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE