Miłosz Świetlik z Rzeszowa o krok od Eurowizji Junior 2021!

2021-09-13 15:27
RZESZÓW. Jest już w finale i tylko krok dzieli go od Eurowizji Junior 2021!
Autor: CENTRUM SZTUKI WOLKALNEJ W RZESZOWIE

„Meluzyna” Ostrowskiej przyniosła mu zwycięstwo w telewizyjnym konkursie. Teraz czas na finał. Jeśli go wygra, 12-letni Miłosz Świetlik Skierski z Rzeszowa jeszcze w tym roku będzie reprezentował Polskę w Paryżu podczas konkursu Eurowizji Junior 2021. Kim jest młody artysta?

Miłosz ma 12 lat, chodzi do szkoły nr 21 w Rzeszowie, gdzie uczy się w klasie dwujęzycznej i rozwija swoje pasje. Śpiewa od 4 roku życia. Od 7 lat uczy się i rozwija w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem dr Anny Czenczek, gdzie mógł brać udział w wielu autorskich projektach, warsztatach i nagraniach. W trakcie kształcenia w CSW Rzeszów Miłosz zdobył kilka nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki. Wśród jego osiągnięć można wyróżnić min: III Miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek" w Nowym Sączu czy wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszowianie, możecie już głosować! Ruszyło głosowanie RBO 2022

Młody i doświadczony artysta

Jednym z najważniejszych cyklicznych wydarzeń, w których brał udział to koncerty w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival": w 2019 roku wystąpił z Grupą Artystyczną na Scenie Rzeszowskiego Rynku obok AniKi Dąbrowskiej i Haliny Frąckowiak, natomiast w dniach 21- 22 sierpnia 2021 r. w Filharmonii Podkarpackiej brał udział w koncercie pt. „Czas nas uczy pogody" z największymi przebojami autorstwa Jacka Cygana w wykonaniu Solistów oraz Dziecięcej i Reprezentacyjnej Grupy Artystycznej Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek z gościnnym udziałem Jacka Cygana, Kasi Moś, AniKi Dąbrowskiej, Ralpha Kamińskiego, Michała Rudasia, Bartosza Listwana, z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej pod kierunkiem Tomasza Filipczaka.

Corocznym wydarzeniem Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie jest również koncert kolęd i spektakle świąteczne w wykonaniu wszystkich Grup Artystycznych, z towarzyszeniem Zespołu Manitou. Do tej pory wziął udział w widowiskach m. in.: " Zadumany cały świat" (2016), „Nie było miejsca dla Ciebie" (2017), „Niech kolęda serca budzi" (2019), „Świąteczne wędrowanie" (2018).

Brał udział w warsztatach wokalnych organizowanych przez Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie:

  • VI Ogólnopolskich Mistrzowskich Warsztatach Piosenkarskich dla dzieci i młodzieży" prowadzone przez: dr Annę Czenczek, Tomasza Filipczaka, Michała Rudasia i Bartosza Jaśkowskiego/Listwana (2019).
  • VII Ogólnopolskich Mistrzowskich Warsztatach Piosenkarskich dla dzieci i młodzieży" prowadzone przez: dr Annę Czenczek, Tomasza Filipczaka, Danutę Błażejczyk, Dorotę Szpetkowską, Michała Rudasia i Bartosza Jaśkowskiego/Listwana (2020).
  • VIII Ogólnopolskich Mistrzowskich Warsztatach Piosenkarskich dla dzieci i młodzieży" prowadzone przez: dr Annę Czenczek, Tomasza Filipczaka, Danutę Błażejczyk i Jerzego Petersburskiego Jr (2020).

W grudniu 2020 roku miał możliwość nagrania solowego coveru piosenki pt. „Let it snow" wraz z profesjonalnym teledyskiem. Produkcja - Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Wyjątkowym doświadczeniem dla Miłosza było wzięcie udziału w autorskim projekcie patriotycznym Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszów pt. " Zakazane piosenki", którego premiera odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej, a koncerty grane były na terenie całej Polski.

Centrum Minecraft w Rzeszowie już otwarte!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE