Mieszkaniec gm. Baranów Sanodmierski chciał podpalić stodołę! Powód? Rodzinne nieporozumienia

2021-04-13 10:12 wk A.I
GM. BARANÓW SANDOMIERSKI: Usiłował podpalić stodołę za rodzinne nieporozumienia z przeszłości!
Autor: KMP Tarnobrzeg

Mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski usłyszał już zarzuty za usiłowanie spalenia stodoły i naruszenia miru domowego. Za czyny, których się dopuścił może mu grozić nawet do 5 lat więzienia. Powodem, który kierował 42-latkiem był rodzinny spór z przeszłości.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem, około godziny 23. Mieszkańców posesji zaniepokoił swąd spalenizny oraz brak w obejściu psa. Gdy zdali sobie sprawę do czego mogło dojść, o sytuacji powiadomili mundurowych.

Okazało się, że podczas ich nieobecności, 42-letni krewny zakradł się na teren ich posesji, podłożył ogień w przylegającej do stodoły szopie i uciekł. Na szczęście do pożaru nie doszło, ponieważ ogień wygasł samoczynnie. Całe zdarzenie nagrały jednak kamery prywatnego monitoringu. Tym samym, policjanci szybko ustalili tożsamość podpalacza i jeszcze tej samej nocy 42-latek został zatrzymany.

“Ciśnij full”! Rzeszowscy ratownicy wracają nowym coverem i przekazem!

POLUB NASZ NOWY FANPAGE NA FACEBOOKU!

Jak informuje Ewelina Wrona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie - Mężczyzna był w przeszłości notowany za inne przestępstwo. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Już usłyszał dwa prokuratorskie zarzuty popełnienia przestępstw usiłowania spalenia budynku stodoły i naruszenia miru domowego - mówiła.

Oprócz tego, prokurator zastosował wobec 42-latka także policyjny dozór. Wydał również zakaz zbliżania się i kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie może grozić nawet do 5 lat więzienia.

Drogowskazy: o trudnej sztuce porozumiewania się. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ