MIELEC: Włamywali się do nowych domów. Złodzieje są już w rękach policji

2021-04-12 6:27 af
MIELEC: Włamywali się do nowych domów. Złodzieje są już w rękach policji
Autor: pixabay

Mieleccy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o włamanie do nowo wybudowanego domu na ulicy Wanatowicza w Mielcu. Złodzieje okradli nie tylko ten dom. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionychrzeczy, które trafiły już do rąk właściciela. Za przestępstwo włamania podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

- O włamaniu do nowo budowanego domu na ulicy Wanatowicza w Mielcu zawiadomił właściciel, który straty powstałe w wyniku przestępstwa oszacował na kwotę 7 tysięcy złotych. Łupem złodziei padły między innymi elektronarzędzia. Tego samego dnia, tuż po zgłoszeniu, policyjne działania doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 33 i 38 lat oraz kobiety w wieku 32 lat. Przeprowadzone ustalenia potwierdziły również, że podejrzani dopuścili się także innych włamań do nowo budowanych domów na terenie Mielca - informują mieleccy policjanci.

Po przeszukaniu mieszkań zatrzymanych, znaleziono w nich ukradzione przedmioty.

Dwaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty włamania, natomiast kobiecie przedstawiono zarzut paserstwa.

Za włamania mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. W polskim prawie przestępstwo paserstwa jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W sprawie mundurowi prowadzą dalsze czynności.

“Ciśnij full”! Rzeszowscy ratownicy wracają nowym coverem i przekazem!