Mielec: Używał fałszywego prawa jazdy. Grozi mu nawet 5 lat więzienia

2021-10-22 15:47
Mielec: Używał fałszywego prawa jazdy. Grozi mu nawet 5 lat więzienia
Autor: policja.gov.pl

30-latkowi z Mielca grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. A wszystko zaczęło się na al. Niepodległości w Mielcu. To tu mundurowi zatrzymali 30-latka do kontroli. Mężczyzna pokazał policjantom prawko wydane w Czechach. Kierowca tłumaczył się, że to właśnie w Czechach zdobył uprawnienia. Mimo to blankiet wzbudził podejrzenia policjantów.

Policjanci z mieleckiej drogówki, na Alei Niepodległości zatrzymali do rutynowej kontroli mężczyznę. W trakcie legitymowania, 30-latek pokazał funkcjonariuszom prawo jazdy, ale było ono wydane w Czechach, bo właśnie tam mężczyzna podchodził do egzaminu na prawo jazdy. Przynajmniej w wersji 30-latka.

- Blankiet, którym posługiwał się mężczyzna, wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy, co do jego autentyczności. Przy wykorzystaniu ogólnodostępnych metod, sprawdzili dokument i to tylko utwierdziło ich w przekonaniu, że prawo jazdy może nie być autentyczne – informuje podkarpacka policja.

CZYTAJ TAKŻE: Senior z Przecławia uprawiał marihuanę "na własny użytek". Zabezpieczono kilka kilogramów suszu!

Sprawa będzie miała swój finał w sądzie

Dokument został zatrzymany i przesłany do laboratorium kryminalistycznego. Tam eksperci potwierdzili, że prawo jazdy, którym posługiwał się 30-latek jest podrobione. Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut użycia fałszywego dokumentu. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie, a mężczyźnie grozi nawet do pięciu lat za kratkami.

Zawalenie wiaduktu. Prokurator sprawdza przyczyny katastrofy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE