Mielec. Są zarzuty dla 35-latki zatrzymanej w związku z bójką Polaków z Romami [WIDEO]

2021-06-30 12:30
policja
Autor: KR

Są zarzuty dla 35-letniej mieszkanki Mielca. Podejrzana jest o udział w nielegalnym zbiegowisku, kierowanie gróźb karalnych oraz nawoływanie do przestępstwa. Wobec kobiety, prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do 64-letniego pokrzywdzonego, wobec którego kierowała groźby.

W minioną niedzielę, policjanci interweniowali na ul. Mieszkanie Młodego Robotnika w Mielcu wobec grupy osób, które zgromadziły się tam. Niemal doszło do bójki pomiędzy mieszkańcami Mielca, w tym grupy Romów. Szybkie działania policji zapobiegły jednak naruszeniu porządku publicznego. W poniedziałek rano, policjanci zatrzymali 35-letnią mieszkankę Mielca. - Na chwilę obecną podejrzanej przedstawiono zarzut udziału w nielegalnym zbiegowisku, kierowania gróźb karalnych oraz nawoływania do przestępstwa – czytamy na stronie podkarpackiej policji. 35-latka złożyła wyjaśnienia. Prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do 64-letniego pokrzywdzonego, wobec którego kobieta kierowała groźby.

CZYTAJ TAKŻE: Podkarpackie: Policja wyjaśnia bójkę mieszkańców Mielca z Romami [WIDEO]

Postępowanie wobec 37-latka, który autem wjechał w tłum

Zostało również wszczęte postępowanie wobec 37-letniego kierującego bmw. Jak wynika z materiałów, którymi dysponuje policja, w ubiegłą niedzielę mężczyzna próbował wjechać w grupę osób stojącą na parkingu wzdłuż zaparkowanych samochodów, na terenie Miasteczka Młodego Robotnika.

- Funkcjonariusze proszą o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Mielcu osób pokrzywdzonych lub świadków, które widziały to zdarzenie - czytamy dalej na stronie policji.

Policjanci, w sprawie nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym zbierają materiał dowodowy, ustalają i przesłuchują świadków, analizują zabezpieczony materiał wideo. Trwają dalsze czynności w tej sprawie.

Mały bocian Radzio nie chce być jak jego rodzice
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE