Mielec: Pijany kierowca wjechał na rondo. Tłumaczył, że autem jechał kolega

i

Autor: Podkarpacka Policja

Mielec: Pijany kierowca wjechał na rondo. Tłumaczył, że autem jechał kolega

2021-12-13 15:18

W Mielcu pijany kierowca wjechał na rondo i zaparkował na nim samochód. Zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości usłyszał 27-letni kierujący hondą. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu i twierdził, że to nie on kierował samochodem. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

W niedzielę w nocy na ulicy Sienkiewicza kierowca hondy stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w rondo po czym pojazd zatrzymał się na jego szczycie. Jak ustalili policjanci kierowcą hondy był 27-letni właściciel pojazdu. We wstępnej rozmowie z mundurowymi twierdził, że kierowcą w chwili zdarzenia był jego kolega. Powodem takiego zachowania mógł być fakt, że alkomat wskazał u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie.

CZYTAJ TAKŻE: Areszt dla podejrzanego o zabójstwo przy ul. Czudeckiej. Mężczyzna przyznał się do winy!

Mężczyzna prosił innych kierowców o pomoc

Funkcjonariusze przesłuchali świadków zdarzenia i ustalili, że młody mężczyzna, tuż po zdarzeniu zatrzymywał przejeżdżające pojazdy i prosił kierowców o pomoc. Samochód 27-latka został odholowany na policyjny parking, a podejrzany po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości. 27-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia.

Pożar przy ul. Słocińskiej w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE