Miasto odda Balcerka w ręce dewelopera? Działki potrzebne do budowy PCLA

i

Autor: Google Street View

Wydarzenia

Miasto odda "Balcerek" w ręce dewelopera? W zamian działki na budowę PCLA

2023-09-20 15:38

Na najbliższą sesję Rady Miasta trafia uchwała zmiany gruntów. W ręce dewelopera ma trafić plac targowy przy ul. Moniuszki. Zamiana jest konieczna bo brakuje działek do obsługi komunikacyjnej inwestycji PCLA – informuje Stowarzyszenie „Razem dla Rzeszowa”. W porządku obrad najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa ta uchwała znalazła się pod punktem 20.

Miasto odda "Balcerek" w ręce dewelopera?

Stowarzyszenie „Razem dla Rzeszowa” opublikowało na Facebooku informację o tym, że władze Rzeszowa chcą oddać plac targowy przy ulicy Moniuszki i Zygmuntowskiej, czyli tzw. Balcerek w ręce dewelopera.

A wszystko to zasługa Prezydenta, który inaczej jak swój poprzednik miał orientować zarządzanie miastem przede wszystkim wokół człowieka, a nie inwestora mieszkaniowego.… - dopisano w informacji opublikowanej na stronie Stowarzyszenia „Razem dla Rzeszowa”.

Wymiana "Balcerek" za działki dewelopera to 20. punkt porządku obrad Rady Miasta

Najbliższa sesja Rady Miasta Rzeszowa odbędzie się we wtorek 26 września. W 20. punkcie porządku obrad „Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości (dot. Resovia Residence Development Spółka z o.o.)” znalazły się zapisy odnośnie przekazanych przez Stowarzyszenie „Razem dla Rzeszowa” informacji. W uzasadnieniu uchwały możemy przeczytać, że na działkach dewelopera mogłyby powstać „drogi wewnętrzne oraz sieci i urządzenia uzbrojenia terenu”, a także „publiczną drogę zbiorczą”.

Pozostała część działki 412/37 w obr. 214, położona jest poza MPZP Nr 145/16/2006 i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji pn. „Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego z układem komunikacyjnym, parkingami oraz niezbędnymi urządzeniami budowlanymi”. Działki Resovia Residence Development Spółka z o.o. o łącznej pow. 0,6771 ha będą służyły do obsługi komunikacyjnej Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki – napisano.

W zamian za działki dewelopera Rzeszów odda "Balcerek"?

W dalszej części uzasadnienia uchwały czytamy:

Działki stanowiące własność Gminy Miasto Rzeszów o łącznej pow. 0,4464 ha nie są objęte Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. W chwili obecnej stanowią ogólnodostępny plac targowy – napisano.

Wrócimy do tematu, po uzyskaniu komentarza władz miasta.

ZOBACZ: Ceny domów i działek na Podkarpaciu. Są tańsze niż mieszkania?

Nie chcą sprzedać domów pod budowę CPK. Strażacy wzniecali pożary w ich wsi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE