Mężczyzna oszukany na cukrze. Chciał kupić kilka ton, ale cukier nie dojechał

i

Autor: Pixabay.com

Mężczyzna oszukany na cukrze. Kupił kilka ton, ale cukier nie dojechał

2022-10-20 11:12

Kilka tysięcy złotych stracił mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego (woj. podkarpackie), który znalazł w Internecie ogłoszenie z bardzo korzystną ofertą sprzedaży cukru. Skuszony atrakcyjną ceną towaru złożył zamówienie na kilka ton cukru i przelał część pieniędzy za towar, który miał być wkrótce dostarczony. Tak się nie stało.

W ubiegłym tygodniu do kolbuszowskiej policji zgłosił się mieszkaniec, który przekazał, że został oszukany podczas zakupu cukru. Mężczyzna powiedział, że ogłoszenie znalazł na popularnym portalu ogłoszeniowym w Internecie. Zainteresowany niską ceną towaru nawiązał kontakt ze sprzedawcą i złożył zamówienie na kilka ton. Otrzymał również e-mailem dokumenty potwierdzające, że cukier zakupił w hurtowni spożywczej. Zaliczkę przelał na wskazane w e-mailu konto.

Protest „Kartka do Czarnka” w Rzeszowie

Tony cukru nie przyjechały

Kiedy towar nie dojechał na czas, a pokrzywdzony nie mógł dodzwonić się do sprzedawcy poszukał w Internecie informacji na temat hurtowni. Mężczyzna zadzwonił na podany na oficjalnej stronie firmy numer telefonu, gdzie uzyskał informację, że ktoś podszywa się pod tę firmę i w ten sposób oszukuje innych ludzi. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego stracił w ten sposób kilka tysięcy złotych.

W sprawie prowadzone jest postępowanie

- Policjanci przypominają, że oferowanie artykułów w bardzo niskich cenach jest jedną z metod bardzo często stosowanych przez oszustów internetowych. Pamiętajmy, aby w tego typu sytuacjach zachować szczególną czujność i ostrożność – informuje policja.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE