Matura 2021 – dziś matematyka! Jak poszło rzeszowskim licealistom? [KOMENTARZE]

Matura 2021 – dziś matematyka! Jak poszło rzeszowskim licealistom? [KOMENTARZE]
Autor: pexels Matura 2021 – dziś matematyka! Jak poszło rzeszowskim licealistom? [KOMENTARZE]

Matura 2021 – dziś matematyka! Jak poszło rzeszowskim licealistom? Jak się okazało matura była… przeciętna. Wśród licealistów to samo przekonanie – najtrudniejsze było ostatnie zadanie z geometrii analitycznej. Niektórzy nie kryli zadowolenia z tego, że dzisiaj spotkali się z nauką matematyki po raz ostatni. Jak tegoroczni absolwenci komentowali maturę?

Matura 2021 – dziś matematyka! Jak poszło rzeszowskim licealistom? We wtorek egzaminem pisemnym z języka polskiego rozpoczęły się matury 2021. Do egzaminy dojrzałości przystąpi w tym roku około 271 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Dziś kolejny raz powtórzyła się sytuacja związana z przeciekami. Po godzinie 7.00 w Google Trends, narzędziu do mierzenia ilości wpisywanej frazy w wyszukiwarce sporą popularnością cieszył się zwrot „osiemnastokąt foremny”. Jak udało nam się usłyszeć od tegorocznych maturzystów egzamin z matematyki był przeciętny. Większość z absolwentów jednak dobrze przygotowała się na dzisiejszą maturę i nie odczuwała stresu. Jakie zadania sprawiły im najwięcej kłopotu? Komentarze odnośnie dzisiejszego egzaminu dojrzałości od maturzystów I Liceum Ogólnokształcącego zbierała nasza reporterka.

CZYTAJ TAKŻE: Matura 2021 z języka polskiego. Na maturze „Lalka” Prusa! Rzeszowscy licealiści komentują

Matura 2021 – dziś matematyka! Jak poszło rzeszowskim licealistom?

Jak udało się usłyszeć naszej reporterce matura w tym roku była przeciętna. Okazało się, że pierwsza część egzaminu, czyli zadania zamknięte nie sprawiły większej trudności maturzystom z I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.

  •  Nie było żadnego zaskoczenia, było wszystkiego po trochu. Najtrudniejsze okazało się ostatnie zadanie związane z geometrią analityczną – mówił jeden z maturzystów.
  •  Najłatwiejsze były zadania zamknięte, zadania z funkcją kwadratową tez były proste. Najtrudniejsze dla mnie było zadanie na udowodnienie – mówił kolejny.
  •  Byłem dzisiaj wyuczony, przygotowany więc się praktycznie nie stresowałem. Poziom matury był przeciętny, nie była ona ciężka.

Niektórzy nie kryli zadowolenia, z tego, że dzisiejsza matura to dla niektórych ostatnie spotkanie z nauką matematyki:

- Zadowolenie, że to koniec, że ostatni raz w życiu musiałem uczyć się matematyki! Nie byłem zestresowany, przygotowałem się. Myślę, że matura nie była trudna – skomentował maturzysta.

Jak wyglądały przygotowania?

- Pisaliśmy dużo matur próbnych z matematyki. Intensywne przygotowanie od trzech, czterech miesięcy przed maturą – podzielił się tegoroczny maturzysta I LO.

Maturzyści z Rzeszowa opowiadają o tym, co było na maturze z polskiego
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE