Masz starą firankę? Przynieś ją do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-03-03 12:07

Uczniowie szkoły stare firanki przerobią na wielorazowe ekoworeczki. Te mogą się przydać na zakupach na warzywa, owoce czy pieczywo.

Uczą nie tylko matematyki i języka polskiego, ale także ekologii. Akademickie Liceum Ogólnokształcące zachęca do przynoszenia starych firanek, sznurków i tasiemek, z których uczniowie uszyją wielorazowe ekoworeczki.


Pomysł na nadanie „drugiego życia” starym rzeczom zaproponowała w szkole dyrektor, Renata Łunarska. Sama od kilku miesięcy używa zrobionych przez córkę woreczków na zakupach. Dzięki temu ogranicza ilość używanych i zużywanych w sklepach foliowych woreczków.


A dlaczego akurat firanka jest dobra? Jest lekka i przejrzysta, dzięki czemu nie doda wagi przechowywanym w niej produktom, a kasjer z łatwością też zobaczy co jest w środku woreczka. /


Materiały można przynosić do liceum na ul. Sucharskiego do najbliższego piątku, 6-go marca. Po 20-stym marca zaś będzie można odebrać gotowe wielorazowe woreczki.

Eko Akcja w liceum w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE