Masz ochotę na truskawki od lokalnych dostawców? Nie musisz iść już na targ

i

Autor: pixabay

Biedronka

Masz ochotę na truskawki od lokalnych dostawców? Nie musisz iść już na targ

2023-05-29 15:55

Gdzie najłatwiej dostać lokalne produkty? Odpowiedź, która nasuwa się sama to targ. Teraz nie będzie ona jedyną poprawną. Jak się okazuje, na lokalność w dostawach zaczyna stawiać też Biedronka. Sieć wprowadziła właśnie do swojej oferty truskawki od regionalnych producentów.

Spis treści

  1. Lokalne truskawki w Biedronce
  2. Program ulokalniania dostaw w Biedronce
  3. Ceny lokalnych truskawek w Biedronce

Lokalne truskawki w Biedronce

Lokalne truskawki w Biedronce? Tak! Sieć stawia na owoce pochodzące bezpośrednio od lokalnych rolników. Oznacza to, że zamiast wyprawy na targ wystarczy udać się do pobliskiego sklepu sieci – w obu miejscach będzie szansa na to, by trafić na truskawki od regionalnych dostawców.

– Kluczowym elementem strategii sieci Biedronka jest zaopatrywanie się w owoce i warzywa uprawiane w Polsce. Stanowią one ponad 90% rocznej sprzedaży sieci w tych kategoriach. Dodatkowo w sezonie wiosenno-letnim Biedronka wprowadza dostawy bezpośrednie świeżej polskiej truskawki do sklepów położonych najbliżej jej dostawców. Pominięcie w łańcuchu dostaw centrów dystrybucyjnych sprawia, że owoce trafiają do sklepów ultra-świeże – poinformowała sieć.

Program ulokalniania dostaw w Biedronce

Jak wynika z informacji przekazanych przez sieć, tegoroczny program dostaw truskawek od lokalnych producentów jest kontynuacją projektu rozpoczętego już 3 lata temu. Docelowo w tym roku ma on objąć blisko 2/3 sklepów w Polsce.

Ceny lokalnych truskawek w Biedronce

Truskawki od lokalnych rolników są dostępne w sieć Biedronka od środy 24 maja. Owoce będą oznaczone specjalnymi plakatami z informacją na temat miejsca, z którego pochodzą. Koszt? Lokalne truskawki dostępne będą w cenie 19,99 zł za kilogram.

Masz ochotę na truskawki od lokalnych dostawców? Nie musisz iść już na targ

i

Autor: Biedronka
Dni Truskawki w Korycinie. Bitwa Truskawkowa Korycin vs. Reszta Świata
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE