MASKARADA 2021: 11 spektakli na 11 edycję festiwalu! Jaki temat przewodni?

2021-06-12 7:31 wk A.I
MASKARADA 2021: 11 spektakli na 11 edycję festiwalu! Tematem przewodnim- prawa dziecka, prawa człowieka i prawa zwierząt [WIDEO]
Autor: W. Kasza

Podczas MASKARADY 2021 odbędzie się 11 spektakli na 11 edycję tegorocznego święta teatru organizowanego przez rzeszowski Teatr Maska. Wśród 11 przedstawień będą trzy z tzw. nurtu off. Nie zabraknie też przedstawień premierowych i wydarzeń towarzyszących, w tym m.in. koncertu w plenerze. Tematem przewodnim MASKARADY 2021 są prawa dzieci, prawa człowieka i prawa zwierząt.

Przed rzeszowska publicznością między 16 a 20 czerwca zaprezentują się teatry z całej Polski. Do obejrzenia będzie m.in. spektakl: „Bezimienny/Nieznany”, „Chłopcy z placu broni” oraz „Czy umiesz gwizdać, Joanno?”. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy będą prawa dziecka, prawa człowieka i prawa zwierząt.

Udało nam się zaprosić do Rzeszowa 11 spektakli z 11 teatrów z różnych miast, gdzie każdy zaprezentuje przedstawienie dla innej grupy odbiorców. Będą spektakle dla mniejszych widzów, będą także dla młodzieży i dorosłych. Poprzez te widowiska chcielibyśmy uświadamiać młodego i starszego widza o posiadanych prze nas prawach. To ważne by je znać i by o nich mówić. Wydaje mi się, że nie ma lepszego sposobu, by takie treści przekazywać dzieciom, niż poprzez zabawę i rozrywkę - mówi Przemysław Jaszczak, z-ca dyrektora ds. artystycznych z Teatru Maska.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. W sobotę na Żwirowni wystartuje III Triathlon Rzeszów. Będą utrudnienia!

Nie zabraknie też premier!

Premierę przedstawi między innymi Teatr Maska. Wystawi “Brzydkie kaczątko” w reżyserii Anny Wolszczak.

To będzie poetycka historia o tolerancji oraz akceptacji siebie i innych. Opowieść jest osadzona w plastycznym, pełnym ptasich piór świecie, otulonym muzyką inspirowaną odgłosami natury i „Czterema porami roku” Antonio Vivaldiego- mówi reżyserka.

Premierową odsłonę będzie miało także przedstawienie „Ludzie/Psy” w wykonaniu Fundacji Analog. W ramach festiwalu zaplanowane są także wydarzenia towarzyszące- koncerty, spotkanie z psim behawiorystą oraz czytanie performatywne z muzyką na żywo.

Maskarada 2021 już wkrótce! Do Rzeszowa zjadą teatry z całej Polski
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE