Marek Bajdak kandydatem na komisarza w Rzeszowie! Jest wniosek do Premiera!

2021-02-19 11:47 wk
Marek Bajdak kandydatem na komisarza w Rzeszowie! Jest wniosek do Premiera!
Autor: Weronika Kasza

Wojewoda podkarpacki, Ewa Leniart, po tym, jak wygaszony został mandat prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, wysłała do kancelarii premiera wniosek ze wskazaniem propozycji osoby, która do czasu demokratycznych wyborów będzie pełniła obowiązki prezydenta miasta.

Znamy już nazwisko osoby, która być może przejmie obowiązki prezydenta miasta Rzeszowa. To Marek Bajdak, dyrektor Wydziału Nieruchomości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Jak informuje Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody- To propozycja, do której Premier może się przychylić lub nie. Zdaniem pani wojewody to najlepszy kandydat do tego, żeby technicznie sprawować obowiązki prezydenta do czasu rozstrzygnięcia przedterminowych wyborów.

Ostateczną decyzję w sprawie podejmie premier Mateusz Morawiecki. Ta spodziewana jest w przyszłym tygodniu.

Komisarz będzie miał podobne obowiązki jak prezydent- chodzi tu o zarządzanie i sprawowanie administracji nad miastem do momentu wybrania nowego włodarza Rzeszowa.

Przypomnijmy, komisarz wyborczy wygasił mandat Ferenca postanowieniem, które opublikowane zostało 17-go lutego na stronie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Rzeszowie.

Oświadczenie Prezydenta Tadeusza Ferenca o rezygnacji ze stanowiska
Drogowskazy Eska ROCK: o nerwowym kupowaniu czyli zakupoholizmie. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ