Majówka 2021 – Bieszczady. Pogoda, parking, bilety. To musisz wiedzieć zanim wyjedziesz

2021-05-01 10:33 a.z. A.I
Nadchodzi pogodowy ARMAGEDON. BURZE, śnieg, deszcz i jeszcze TO! Jest ALERT
Autor: FelixMittermeier /PIXABAY.COM Nadchodzi pogodowy ARMAGEDON. BURZE, śnieg, deszcz i jeszcze TO! Jest ALERT

Majówka 2021 – Bieszczady. Pogoda, parking, bilety. To musisz wiedzieć zanim wyjedziesz w Bieszczady. Przygotowaliśmy najważniejsze informacje odnośnie wyjazdu na weekend majowy. Pamiętajmy, że wstęp do Bieszczadzkiego Parku Narodowego jest płatny! Gdzie kupić bilet? Gdzie zostawić auto? Przede wszystkim jaka będzie pogoda i co ze sobą zabrać?

Majówka 2021 – Bieszczady. Pogoda, parking, bilety. To musisz wiedzieć zanim wyjedziesz w góry. Przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, które z pewnością przydadzą się podczas długo wyczekiwanego weekendu majowego w Bieszczadach. Co warto wiedzieć? Na przykład to, że w wielu miejscach Bieszczadzkiego Parku Narodowego leży jeszcze śnieg, w związku z tym do wycieczki trzeba się odpowiednio przygotować. Szlaki odcinkami są podmokłe i śliskie dlatego należy zachować szczególną ostrożność. Pamiętajmy, że wstęp do Parku jest płatny. Gdzie można kupić bilet na miejscu? Warto też wiedzieć, gdzie bezpiecznie zaparkować swoje auto, a przede wszystkim co ze sobą zabrać i na jaką pogodę trzeba się przygotować. Wybierasz się na Tarnicę, albo Połoninę Wetlińską? W tym artykule znajdziesz najpotrzebniejsze informacje!

Spis treści

  1. Majówka 2021 – Bieszczady. Pogoda 1 maja
  2. Majówka 2021 – Bieszczady. Pogoda 2 maja
  3. Majówka 2021 – Bieszczady. Pogoda 3 maja
  4. Majówka 2021 – Bieszczady. Pogoda, parking, bilety

Majówka 2021 – Bieszczady. Pogoda 1 maja

W sobotę możemy spodziewać się całkiem dużego zachmurzenia. Będą przejaśnienia oraz rozpogodzenia. W wielu regionach Podkarpacia pojawią się opady deszczu przeważnie o słabym i umiarkowanym natężeniu. Dodatkowo na Pogórzu Karpackim niewykluczone burze.

Jakiej możemy spodziewać się temperatury? Temperatura maksymalna powietrza w najcieplejszym momencie dnia możliwa: 9-17°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich.

Majówka 2021 – Bieszczady. Pogoda 2 maja

Pogoda w niedzielę może zaskoczyć, jednak wystąpić mogą spore ilości opadów atmosferycznych, nie są wykluczone również burze. Poza opadami wzrośnie prędkość oraz porywistość wiatru, na obszarze województwa trzeba się liczyć z porywistością oscylującą w interwale 50/70 km/h.

Mocniej powieje na terenach górskich oraz podgórskich gdzie porywistość wiatru może dochodzić jak i przekraczać 90 km/h. W przypadku wystąpienia zjawisk burzowych podane wartości mogą zostać przekroczone i nawet powodować szkody. Temperatura powietrza wzrośnie w okolice 14-20°C.

CZYTAJ TAKŻE: Majówka 2021 w Bieszczadach - atrakcje, co robić, gdzie jechać?

Majówka 2021 – Bieszczady. Pogoda 3 maja

Trzeci dzień majówki 2021 przyniesie ze sobą stopniowe uspokojenie ale z ochłodzeniem. Niebo będzie zachmurzone, ale wystąpi spora ilośc przejaśnień. Opady słabe o charakterze przelotnym.

Temperatura maksymalna najcieplejszym momencie dnia oscylować będzie w interwale 7-11°C, możliwe silniejsze podmuchy wiatru.

Majówka 2021 – Bieszczady. Pogoda, parking, bilety

  • W wielu miejscach Bieszczadzkiego Parku Narodowego leży jeszcze śnieg, w związku z tym do wycieczki trzeba się odpowiednio przygotować. Szlaki odcinkami są podmokłe i śliskie dlatego należy zachować szczególną ostrożność. Wstęp do Parku jest płatny. Opłaty za wstęp oraz opłaty parkingowe można uiścić w punktach informacyjno - kasowych. Płatność możliwa jest tylko gotówką.
  • Na szlakach możecie spotkać mobilne punkty sprzedaży biletów. Osoby prowadzące sprzedaż są ubrane w kolory parkowe i posiadają identyfikator ze zdjęciem. Można zakupić u nich bilet na szlaki Parku. Jest to działanie zapobiegające nadmiernemu gromadzeniu się osób w jednym punkcie.

CZYTAJ TAKŻE: Majówka 2021 - Straż Leśna będzie czuwać w podkarpackich lasach!

  • Bilet wstępu można również zakupić za pośrednictwem strony www.bdpn.eparki.pl. Bilet zakupiony drogą elektroniczną (bilety są imienne) wraz z dowodem tożsamości należy okazać obsłudze punktu informacyjno - kasowego przy wejściu na szlak.
  • Parkowanie pojazdów jest możliwe tylko na naszych parkingach i parkingach gminnych. Zastrzegamy sobie prawo do ograniczania ich pojemności w celu zachowania niezbędnych odstępów i regulowania wielkości ruchu na szlakach pieszych, sanitariaty znajdujące się w pobliżu punktów informacyjno-kasowych udostępniane są bezpłatnie. Przy punktach znajdują się również kosze na opady, są to jedyne miejsca gdzie można pozostawić śmieci.
  • Chcąc dostać się na Tarnicę, w Wołosatem pozostawiamy pojazd na parkingu, w samej osadzie obowiązuje zakaz parkowania, przed punktem informacyjnym też; a dalej jest zakaz wjazdu (możecie dostać mandat).
  • Wszystkie szlaki prowadzące na Połoninę Wetlińską są dostępne. Przypominamy jednak, że w zeszłym roku zmienił się przebieg szlaku żółtego z Przełęczy Wyżnej. Nie ma dostępu do schronu „Chatka Puchatka”.
Drogowskazy: o życiu z psem przewodnikiem. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Brutalne pobicie w Bydgoszczy. Policja publikuje nagranie i prosi o pomoc