Leżajsk: Powiedział, że zabił kolegę i schował ciało w lesie. Finał zaskakuje

i

Autor: Pixabay

Leżajsk: Powiedział, że zabił kolegę i schował ciało w lesie. Finał zaskakuje

2020-11-18 9:51

Policjanci z Leżajska dostali zgłoszenie od mieszkańca Jelnej, który twierdził, że zamordował swojego kolegę, a potem ukrył zwłoki w pobliskim lesie. Teraz stanie przed sądem, ale nie za zabójstwo. Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Ta wiadomość z pewnością zmroziła dyżurnego policji. W poniedziałek 16 listopada około 9.30 rano do leżajskiej komendy zatelefonował mężczyzna, który zgłosił zabójstwo kolegi. Mieszkaniec Jelnej twierdził, że złoki ukrył w lesie.

Policjanci szybko udali się we wskazane miejsce. Okazało się, że zgłaszający 55-latek był kompletnie pijany. Na miejscu nie było żadnych śladów zbrodni. Mężczyzna nadal twierdził jednak, że jego znajomy nie żyje. Podawał jego dane, ale te nie istniały w bazie.

Mundurowi wpadli jednak na trop mężczyzny, który miesza w tej samej miejscowości i nosi nazwisko podobne do tego, które podawał 55-latek. Postanowili pojechać do jego domu. Okazało się, że trop był słuszny, a żadnych ofiar na szczęście nie ma:

- Udali się do jego miejsca zamieszkania, gdzie uzyskali informację, że jest cały i zdrowy. Ponadto ustalili, że zgłaszający był u niego poprzedniego dnia, ale ponieważ był pijany, został wyproszony z posesji - wyjaśniają policjanci.

Ostatecznie 55-latek przyznał, że wezwał policję bezpodstawnie. Za taką interwencję odpowie teraz przed sądem:

"Policjanci przypominają, że 112, 997, 998, 999 to numery alarmowe i każde zgłoszenie dotyczące zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego jest traktowane poważnie i wymaga podjęcia szybkich i zdecydowanych działań w celu ratowania drugiego człowieka znajdującego się w sytuacji zagrożenia. Ponadto, zaangażowanie służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie tej pomocy rzeczywiście ktoś może potrzebować".

Posłuchaj o cholesterolu, dowiedz się dlaczego warto dbać o jego prawidłowy poziom. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
jechał pod prąd na trasie S7 na węźle Elbląg Wschód. Elbląski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE