Szedł po lesie. Drzewo zaczęło wydawać dziwne dźwięki [WIDEO]

i

Autor: Fot. Nadleśnictwo Brzozów, Lasy Państwowe/zrzut ekranu

Ciekawostki

Leśnik szedł po lesie. Drzewo zaczęło wydawać dziwne dźwięki [WIDEO]

2023-06-09 15:56

Spacerując po lesie można usłyszeć wiele różnorodnych dźwięków, czy to zwierząt, szumiących liści, czy pękającej kory. Jednak ten dźwięk, który usłyszał leśnik z Nadleśnictwa Brzozów był niecodzienny. Z drzewa obok, którego przechodził nagle zaczęło dobiegać dziwne drapanie. Okazało się, że to zwierzę, ale jakie!

Spis treści

  1. Drzewo zaczęło wydawać dziwne dźwięki
  2. W drzewie ukryło się zwierzę

Drzewo zaczęło wydawać dziwne dźwięki

Podczas przechadzki po lesie, pracownik Nadleśnictwa Brzozów natknął się na drzewo, które wydaje dziwne dźwięki. Dziwne, ponieważ nijak nie można porównać go do dźwięków, jakie kojarzymy z drzewem. To zaskoczyło leśnika, dlatego postanowił on sprawdzić, co jest powodem niespotykanych odgłosów. - Jak przejść obojętnie obok drzewa, które głośno... hmm... drapie? - czytamy we wpisie Nadleśnictwa Brzozów w swoich mediach społecznościowych. - I tak jak nasz Piotrek zaintrygowany był drapaniem, tak i drapiący bardzo zainteresowany był Piotrkiem – dodają leśnicy.

W drzewie ukryło się zwierzę

Autorem zaskakujących dźwięków okazała się być popielica szara. To gryzoń, który rzadko pozwala sobie na spotkania z człowiekiem, a to dlatego, że głównie funkcjonuje nocą.

To bardzo żywy i ciekawski ssak, występujący w lasach liściastych i mieszanych. Ponieważ popielica porusza się po drzewach, do swojego funkcjonowania potrzebuje lasów o pełnym zwarciu koron. Głównym pokarmem popielic są owoce i nasiona drzew. Co ciekawe, ssaki te podczas żerowania wydają charakterystyczne odgłosy. - wyjaśniają leśnicy.

Jak dodają, nie tylko człowiek był zainteresowany spotkaniem z popielicą, ale i ona była ciekawska.

Bo wiecie... z naturą to jest tak, że nie tylko człowiek ciekawy jest lasu. Las też może być ciekawy człowieka! - czytamy we wpisie. 

ZOBACZ: Duchy zamku w Łańcucie. Straszą tam aż trzy zjawy!

Srebrny lis widziany w Jasionce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE