Leśniczy spotkał je w lesie. Wiosna nadchodzi!

i

Autor: Pixabay.com

Leśniczy spotkał je w lesie. Wiosna nadchodzi!

2023-02-27 13:53

To dość nietypowe spotkanie jak na koniec lutego. Leśniczy Leśnictwa Rabe w trakcie spaceru natknął się na salamandry plamiste. Na facebookowej stronie Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne pojawiło się zdjęcie ze spotkania, które zwiastuje nadchodzącą wielkimi krokami wiosnę. To nie jedyne oznaki zbliżającej się cieplejszej pory roku.

Już nie tylko niedźwiedzie, ale i salamandry plamiste można spotkać w czasie spacerów po Bieszczadach. Zwierzęta powoli budzą się z zimowego letargu, co oznacza, że wiosna jest coraz bliżej! Dobrymi wiadomości na temat nadchodzącej cieplejszej pory roku podzieliło się Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne. - Choć pogoda jest przewrotna, coraz częściej można spotkać stęsknionych za Słońcem mieszkańców lasu. Leśniczy Leśnictwa Rabe w trakcie sobotniego spaceru, spotkał pierwsze salamandry plamiste w tym roku, coraz mocniej czuć nadchodzącą wiosnę! - napisano.

Bieszczadzkie oznaki nadchodzącej wiosny

W ubiegłym tygodniu Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne pokazało także zdjęcie śladów na jakie natknął się jeden z leśniczych. Na zdjęciach widać odbite w śniegu łapy niedźwiedzia.

- Dodatnia temperatura którą obserwujemy od kilku dni, spowodowała że największe bieszczadzkie drapieżniki prawdopodobnie postanowiły wyjść z gawr. Niedźwiedź brunatny na zimę przygotowuje sobie legowisko zwane gawra, w której przebywa od grudnia aż do końca lutego, choć jak widać niektóre osobniki później zapadają w sen zimowy (to nie jest pełny letarg) czy budzą się wcześniej- decydujące znaczenie ma temperatura. Czy to jedne z pierwszych oznak nadchodzącej wiosny? - pytano.

Kontrterroryści ćwiczyli w Bieszczadach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE