Porady

Lecisz na wakacje? Tego nie zabieraj w bagażu podręcznym!

2023-06-15 13:52

Podróże samolotem stały się dla większości z nas jedną z najpopularniejszych form transportu, szczególnie, gdy chcemy dostać się do innego kraju. Nie wszyscy jednak wiedzą dokładnie, jakich rzeczy, ze względów bezpieczeństwa nie można zabrać na pokład samolotu. Jakich przedmiotów nie wolno nam włożyć do bagażu podręcznego?

Spis treści

  1. Tego nie zabierzesz do bagażu podręcznego

Tego nie zabierzesz do bagażu podręcznego

Podróżujących drogą lotniczą przybywa z roku na rok. Ten środek transportu staje się coraz bardziej popularny, a statystyki poszczególnych lotnisk jasno pokazują, że Polacy coraz chętniej wybierają samolot do przemieszczania się w różne miejsca, szczególnie te położone za granicą. Latając, dobrze znać wszystkie zasady, które obowiązują na pokładzie samolotu. Jest ich dosyć dużo, a sporo osób wciąż nie wie, jakie rzeczy można zabrać ze sobą do bagażu podręcznego, zwanego też kabinowym.

To, co możemy mieć w naszym podręcznym bagażu, zależy m.in. od miejsca, do którego się wybieramy oraz lotniska, z jakiego wyruszamy. W krajach Unii Europejskiej przepisy mówiące o przewożeniu żywności są mniej restrykcyjne niż w innych państwach. Dla przykładu, gdy lecimy do Kanady, nie przewieziemy wędlin oraz innych produktów pochodzenia zwierzęcego

Istnieją rzeczy, których bez względu na kierunek naszej podróży i wybraną linię lotniczą, nie możemy włożyć do naszego bagażu podręcznego. O czym mowa? Przekonacie się o tym z naszej galerii, gdzie serdecznie zapraszamy.

Samoloty nad Warszawą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE