Łańcut: Pijany kierowca pojechał „prosto” na rondzie. Skoda zawisła na krawężnikach

Łańcut: Pijany kierowca pojechał „prosto” na rondzie. Skoda zawisła na krawężnikach
Autor: Grzegorz Kluczyński

Pijany kierowca pojechał „prosto” na rondzie – informują policjanci z Łańcuta. Do nietypowego zdarzenia doszło w sobotę, późnym wieczorem, na remontowanym odcinku drogi krajowej nr 94 w Łańcucie. Samochód marki Skoda zawisł na krawędzi budowanego ronda. Okazało się, że kierujący nim 50-latek był pijany.

Do zdarzenia doszło w sobotę, na remontowanym odcinku obwodnicy Łańcuta. Przed godziną 23.00, policjanci otrzymali zgłoszenie o skodzie, która „utknęła” przy jednym z budowanych rond. Z przekazanych informacji wynikało, że kierujący nią mężczyzna może być pijany. To się potwierdziło, gdy na miejsce udali się policjanci.

CZYTAJ TAKŻE: Po wypoczynku nad wodą z promilami i z dwójką dzieci chcieli wrócić do domu autem

Przejechał "prosto" przez rondo. Skoda zawisła na krawężnikach

Mundurowi na miejscu zastali zawieszoną na krawężnikach ronda skodę, a za kierownicą auta, 50-letniego mieszkańca gminy Łańcut. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2,5 promila. 50-latek tłumaczył, że zagapił się i wjechał prosto na rondo. Potem próbował z niego zjechać, jednak ze względu na ustawienie krawężników i niedokończenie prace budowlane nie mógł tego zrobić.

50-latek stracił już prawo jazdy. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Nowy prezydent Rzeszowa podziękował mieszkańcom i zaprosił do współpracy
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE