Kwarantanna w kościele w Malawie koło Rzeszowa. Czy mieszkańcy Rzeszowa są bezpieczni?

i

Autor: Google Maps

Kwarantanna w kościele w Malawie koło Rzeszowa. Czy mieszkańcy Rzeszowa są bezpieczni?

2020-06-11 10:02

Kilka dni temu gruchła wieść o zakażonym księdzu w parafii Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie. Teraz kwarantannie poddano też duchownych z Malawy. Czy te dwie sprawy mają jakiś związek?

Kwarantanna w kościele w Malawie

O kwarantannie w kościele w Malawie możemy przeczytać na stronie parafii:

"Z przykrością informujemy, że w związku z nałożeniem z dniem 10 czerwca 2020 roku na księży parafii Malawa obowiązku urzędowej kwarantanny do dnia 19 czerwca 2020 rroku zawieszone są w kościele wszelkie formy kultu. Zamówione na ten czas intencje mszalne będą odprawiane przez księży na plebani, według ustalonego porządku. Polecamy się modlitwie parafian i obiecujemy pamięć modlitewną malawscy duszpasterze".

Księża z Malawy mieli kontakt z duchownym z parafii Błogosławionej Karoliny

Wiadomo, że kwarantanna w Malawie to skutek wykrycia koronawirusa u księdza z parafii Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie. Duchowni z Malawy mieli z nim kontakt.

Kwarantanna biskupa z Diecezji Rzeszowskiej

Na kwarantannie przebywa też biskup Kazimierz Górny z Diecezji Rzeszowskiej. Wirusem zarażonych jest bowiem dwóch księży, którzy mieszkali z nim w pałacu biskupim przy ul. Jałowego.

Komunie w Rzeszowie: Czy jest bezpiecznie?

W Diecezji Rzeszowskiej trwają właśnie pierwsze komunie święte. Czerwiec to także miesiąc bierzmowań. Tłumów w kościołach można spodziewać się także w czasie Bożego Ciała. Czy to bezpieczne? Na to pytanie nikt nie udziela odpowiedzi.

Baseny w Rzeszowie otwarte
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE