Które ulice w Rzeszowie są najbardziej niebezpieczne?

i

Autor: Pixabay

Które ulice w Rzeszowie były najbardziej niebezpieczne w 2020 roku? Gdzie było najwięcej wypadków?

2020-12-18 13:20

Gdzie w Rzeszowie najczęściej dochodzi do wypadków? Gdzie kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu? Na których ulicach miasta w 2020 roku ginęli ludzie? Ten policyjny raport daje do myślenia. Znamy szczegóły.

Gdzie najczęściej dochodzi do wypadków w Rzeszowie?

Rzeszowscy policjanci przygotowali dla naszej redakcji drogowy raport z 2020 roku uwzględniający dane od 1 stycznia do 11 grudnia. Wiemy, które ulice miasta można uznać za potencjalnie najbardziej niebezpieczne, gdzie doszło do największej liczby wypadków i kolizji. Niestety, nie brakuje też miejsc, w których miały miejsce wypadki śmiertelne.

Okazuje się, że najwięcej drogowych zdarzeń w 2020 roku odnotowano na al. Powstańców Warszawy. Doszło tu aż do 147 kolizji i 18 wypadków, a 21 osób zostało rannych. Jednak to w innych lokalizacjach dochodziło do drogowych galerii. Których? Szczegółowe dane prezentujemy w galerii poniżej:

Czy mógłbyś zostać policjantem w drogówce? Rozwiąż ten test i przekonaj się!

Pytanie 1 z 18
Gdy kogoś nie znam, oceniam go po jego wyglądzie

Taki drogowy raport może być wskazówką dla kierowców. Pokazuje, gdzie należy zachować wzmożoną czujność na drodze i zdjąć nogę z gazu.

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków?

Przyczyna każdego wypadku może być zupełnie inna, jednak te najczęstsze to wciąż niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach, przecenianie swoich możliwości i jazda pod wpływem. Nie brakuje też zdarzeń, w których winowajcą jest jazda z telefonem w ręku czy rozkojarzenie kierowcy.

Stąd apel naszej redakcji do wszystkich kierowców poruszających się po drogach stolicy regionu. Zróbmy wszystko, by liczby z podobnego policyjnego raportu w 2021 roku były niższe niż te w 2020.

Posłuchaj, jakie choroby może zwiastować ból pleców. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
W dwie minuty zarobiła 16 pkt karnych. Kobiecy pirat drogowy złapany przez grupę SPEED
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE