piłka nożna

i

Autor: pixabay.com Kto zostanie nowym trenerem Resovii? Ruszyła giełda nazwisk

Informacje

Kto zostanie nowym trenerem Resovii? Ruszyła giełda nazwisk

2023-11-20 14:09

W ubiegłym tygodniu z funkcji trenera Resovii odwołany został Mirosław Hajdo. Otwarte pozostaje zatem pytanie, kto teraz poprowadzi rzeszowski klub. Jak zwykle w takich sytuacjach, ruszyła giełda nazwisk.

Resovia bez trenera. Kto następcą Mirosława Hajdy? 

Mirosław Hajdo nie jest już trenerem Resovii Rzeszów. Taką decyzję klub przekazał 16 listopada. Od tego czasu, występująca na zapleczu Ekstraklasy drużyna pozostaje bez szkoleniowca. Pierwszy trening po zwolnieniu dotychczasowego trenera poprowadził dotychczasowy asystent, Jakub Żukowski. Jak często ma to miejsce w piłce nożnej, jest on jednym z potencjalnych następców Mirosława Hajdy. Jest ich jednak kilku. Ruszyła giełda nazwisk.

Jak informuje Dominik Pasternak z TVP Sport, do funkcji trenera Resovii przymierzany jest Artur Skowronek, o którym jeszcze kilka miesięcy temu mówiło się, że może trenować Stal Rzeszów. To były trener m.in. Wisły Kraków, Stali Mielec czy Zagłębia Sosnowiec.

Na liście potencjalnych następców Hajdy wymienia się także Jarosława Skrobacza, który nie tak dawno rozstał się z Ruchem Chorzów. Z tą drużyną w minionym sezonie awansował do Ekstraklasy, ale ten rok nie był zbyt udany w wykonaniu Niebieskich. Słabe wyniki w lidze oraz Pucharze Polski spowodowały rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.

W gronie nazwisk przymierzanych do prowadzenia rzeszowskiego klubu jest także Piotr Tworek, do maja 2022 roku związany ze Śląskiem Wrocław.

To wszystko jednak wyłącznie przypuszczenia. Na oficjalne ogłoszenie nowego trenera Resovii Rzeszów musimy jeszcze poczekać. Po piętnastu kolejkach Fortuna 1. Ligi rzeszowscy piłkarze zajmują 16. miejsce w tabeli.

ZOBACZ: PIERWSZY ŚNIEG W BIESZCZADACH

ROBERT LEWANDOWSKI GORZKO ANALIZUJE MECZ Z CZECHAMI. PADŁO PYTANIE O BARAŻE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE