Kto wygra wybory w Rzeszowie? Zaskakujące wyniki sondy! Kto liderem? Będzie II tura?

i

Autor: Facebook/ Podkarpacki Urząd Wojewódzki/Wikipedia/Beata Olejarka Kto wygra wybory w Rzeszowie? Zaskakujące wyniki sondy! Kto liderem? Będzie II tura?

Kto wygra wybory w Rzeszowie? Zaskakujące wyniki sondy! Kto liderem? Będzie II tura?

2021-06-11 15:30

Kto wygra wybory w Rzeszowie? Można powiedzieć, że my już wiemy! Słuchacze i czytelnicy Radia Eska i portalu Eska.pl/rzeszow oddali głos na swojego kandydata w wyborach na prezydenta Rzeszowa w naszej sondzie. Jej wyniki mogą zaskoczyć! Kogo wytypowali internauci? Czy będzie potrzebna II tura? Czy wynik sprawdzi się w niedzielę 13.06?

Kto wygra wybory w Rzeszowie?

To pytanie zadajemy sobie już od czterech miesięcy, gdy Tadeusz Ferenc ogłosił, że rezygnuje z urzędu prezydenta miasta Rzeszowa i powstała potrzeba zorganizowania przedterminowych wyborów. Wśród kandydatów na najważniejszy stołek w Urzędzie Miasta nadal w grze pozostają: Ewa Leniart, Marcin Warchoł, Konrad Fijołek i Grzegorz Braun i już w najbliższą niedziele poznamy pierwsze, ogólne wyniki. Dokładniejsze dopiero w poniedziałek. Sondaże dostępne w sieci, realizowane na zlecenie różnych firm mówią o tym, że w wybory w Rzeszowie nie skończą się na pierwszej turze. W takiej sytuacji, druga tura odbędzie się pod koniec czerwca na chwilę przez sezonem wakacyjnym! Ale czy na pewno druga tura będzie potrzebna? Według internautów, którzy oddali głos w naszej sondzie – niekoniecznie. Jak przedstawiają się wyniki sondy Radia ESKA i portalu Eska.pl/rzeszow?

Kto wygra wybory w Rzeszowie? Wyniki sondy

Od kilku dni wszelkie sondaże wskazują, że bój o najważniejszy stołek w Urzędzie Miasta raczej nie zakończy się na pierwszej turze. W takiej sytuacji druga tura odbyłaby się dwa tygodnie po pierwszym terminie, czyli 27 czerwca. Według naszych internautów wybory zakończą się już 13 czerwca! Wyniki:

  • Konrad Fijołek: 61%
  • Ewa Leniart 23%
  • Grzegorz Braun 14%
  • Marcin Warchoł 2%

Kto wygra wybory w Rzeszowie? Zaskakujące wyniki sondy! Kto liderem? Będzie II tura?

i

Autor: Radio Eska Rzeszów

Wybory w Rzeszowie – kandydaci

O tym kto zasiądzie w fotelu prezydenta będziemy wiedzieć albo 14 czerwca (po I turze 14 czerwca), albo 28 czerwca, bo ewentualna II tura odbędzie się 27 czerwca.

Konrad Fijołek to kandydat wspierany przez partie opozycyjne, między innymi: Platformę Obywatelską, PSL, czy Ruch Szymona Hołowni Polska 2050.

Ewa Leniart wystartowała jako kandydatka niezwiązana z żadną partią jednak Prawo i Sprawiedliwość udzieliło jej poparcia.

Marcin Warchoł zapowiedział, że start w wyborach na prezydenta Rzeszowa nie będzie związany w jego przypadku z żadną partią. Zapowiedział nawet złożenie mandatu. Kandydat ma poparcie Tadeusza Ferenca.

Grzegorz Braun jest jednym z liderów Konfederacji i właśnie z jej poparciem startuje w wyborach na najważniejszy fotel w Urzędzie Miasta Rzeszowa.

Estrada Rzeszowska zaprasza na Europejski Stadion Kultury 2021
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE