Pełnia

i

Autor: Canva

Ciekawostki

Księżyc Plonów pojawi się na niebie jeszcze we wrześniu. Co oznacza?

2023-09-27 14:55

Miłośnicy spoglądania w niebo będą mieli do tego okazję jeszcze w tym miesiącu. Ostatnia wrześniowa pełnia Księżyca będzie wyjątkowa. Dlaczego? Wyjaśniamy, czym jest Księżyc Plonów, zwany też Jęczmiennym i Kukurydzianym.

Czym jest Księżyc Plonów?

Dlaczego ostatnia wrześniowa pełnia Księżyca jest wyjątkowa? Osoby interesujące się astrologią będą wiedziały, że wypada ona po przesileniu jesiennym – między 23 września a 22 października. Oznacza to, że będzie ona skłaniać do podsumowań. Będzie też sprzyjać refleksjom i przemyśleniom – szczególnie dotyczących niezrealizowanych celów.

Pełnia Księżyca Plonów pojawi się na niebie 29 września. Jej maksimum przypadnie niemal w samo południe czasu polskiego – dokładnie na godzinę 11:58.

Co na jej temat mówi astrologia? Pełnia ta pomoże pozbyć się lęków, barier, wątpliwości i przeszkód w realizowaniu celów. Równocześnie wielu osobom przyniesie problemy ze snem, niepokój i wezwanie do działania. Jest ona znakiem nadchodzących zmian i sygnałem do ich wprowadzania.

Księżyc Plonów – skąd jego nazwa?

Skąd nazwa pełni ostatniej wrześniowej pełni? Podobnie jak większość innych określeń tego zjawiska, pochodzi ona z tradycji ludów Ameryki Południowej. Ich przedstawiciele dobierali je tak, by odzwierciedlały zjawiska i zmian zachodzące w przyrodzie. Właśnie dlatego ostatnia wrześniowa pełnia nazywana jest Pełnią Żniwiarzy, Jęczmiennym Księżycem, Księżycem Plonów bądź Kukurydzianym Księżycem.

Pełnia Księżyca na Podkarpaciu: Coś pięknego!

Pełnia Truskawkowego Księżyca
Źródło: Księżyc Plonów pojawi się na niebie jeszcze we wrześniu. Co oznacza?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE