Księża z Podkarpacia zebrali wśród siebie 370 tysięcy na walkę z koronawirusem

2020-04-24 10:10 Sylwia Indycka-Rosół
Księża z Podkarpacia zebrali wśród siebie 370 tysięcy na walkę z koronawirusem
Autor: Pixabay

Z inicjatywą zbiórki wyszli księża z diecezji rzeszowskiej. Pieniądze mają trafić do szpitali i domów opieki społecznej. Zebrana kwota to dokładnie 367 406 zł. Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Kapłański dar miłosierdzia

Zbiórkę, którą zainicjowali księża z diecezji rzeszowskiej nazwano "kapłańskim darem miłosierdzia". Poparł ją biskup Jan Wątroba:

- Ograniczania i trudności, jakie przeżywamy w tym czasie epidemii, nie mogą stłumić naszej wrażliwości wobec potrzebujących pomocy. Obok posługi słowa i sakramentów, która jest obecnie sprawowana w ograniczonej formie, niech tym wyraźniej objawi się trzecia nasza posługa – posługa miłości - mówił.

Księża wpłacali pieniądze na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej przez 10 dni począwszy od Wielkiego Piątku. Udało się zebrać 367 406, 17 zł.

Gdzie trafią pieniądze zebrane od księży?

Duchowni skonsultowali zbiórkę z władzami województwa i zadecydowano, że zebrane pieniądze trafią w następujące miiejsca: Szpital Specjalistyczny w Gorlicach (dofinansowanie zakupu respiratora), Szpital Specjalistyczny w Jaśle (dofinansowanie zakupu nowoczesnego 4-głowicowego aparatu USG), Szpital Miejski w Rzeszowie (zakup respiratora na oddział noworodków z podejrzeniem COVID-19), Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie (zakup sterylizatorów parowych laboratoryjnych dla materiału zakaźnego) oraz Domy Pomocy Społecznej i Zakłady Pielęgnacyjno-Opiekuńcze prowadzone przez Caritas.

na podst. komunikatu Diecezji Rzeszowskiej

Posłuchaj, dlaczego bolą plecy i jak sobie radzić z dolegliwościami. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
COŚ DOBREGO #10