Skrzyżowane nogi

i

Autor: pixabay.com Krzyżujesz nogi? To jasny znak dla psychiatry!

Ciekawostki

Podczas rozmowy krzyżujesz nogi? Psychiatra tłumaczy, co to oznacza

2023-09-24 8:54

Zastanawialiście się kiedyś, czy patrząc na ustawienie nóg można dowiedzieć się czegoś o danej osobie? Jak przekonuje Judith Joseph, popularna na TikToku psychiatra, ta kwestia może o nas wiele powiedzieć.

Spis treści

  1. Krzyżujesz tak nogi? Psychiatra nie będzie mieć wątpliwości
  2. Co mówi o nas ustawienie nóg?

Krzyżujesz tak nogi? Psychiatra nie będzie mieć wątpliwości

W jednym z filmików opublikowanym na TikToku dr Judith Joseph zapewnia, że potrafi dowiedzieć się, z jakim problemem przyszedł do niej pacjent, spoglądając jedynie na ustawienie jego nóg. To zagadnienie budzące ciekawość i z pewnością można zadać sobie pytanie, jak jest to możliwe? Jak przekonuje psychiatra, to w jaki sposób poruszamy nogami i układamy stopy, może zdradzać, z jakimi problemami na co dzień się borykamy.

Dr Joseph poruszyła pewien często spotykany problem – stukanie palcami stóp o podłogę. Co takie zachowanie może oznaczać? Jak przekonuje psychiatra, to oznaka niepokoju. A co z kolei oznacza krzyżowanie przez nas nóg? To potencjalna ochrona przed zagrożeniem, którego w danym momencie się obawiamy. Jeżeli natomiast siedzimy z wyciągniętymi nogami, a nasze ramiona są skrzyżowane, oznacza to, że przyjęliśmy postawę agresywno-pasywną. Wiedzieliście o tym?

Co mówi o nas ustawienie nóg?

Ekspertka z TikToka nie poprzestała jedynie na kilku przyjmowanych przez nas postawach. Zauważyła także, że drżące kończyny wskazują na nadpobudliwość. Jeżeli bardzo często siedzimy niespokojnie, wiercimy się na krześle, to oznaka, że możemy doświadczać adaptacyjnego niepokoju. Czym on konkretnie jest? To nadmierne zamartwianie się przyszłością i wydarzeniami, które nas czekają. Mowa tu m.in. o następnym dniu w pracy czy ważnym spotkaniu.

Dr Judith Joseph omawia także przykład osoby, która nieustannie tupie nogą. To dosyć często spotykane zachowanie, które jednak do tej pory nie było dla nas jasne. Według psychiatry może to oznaczać, że dana osoba zmaga się z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi, które stanowią poważny problem. Jeżeli natomiast widzimy kogoś, kto siedzi z podwiniętymi nogami, możemy przypuszczać, a nawet być pewni, że potrzebuje opieki i wsparcia.

ZOBACZ: TAKIMI SAMOCHODAMI JEŻDŻĄ POLSCY SIATKARZE

Niezwykła pasja rzeszowianki, która zamyka las w szkle
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE