RZESZÓW: Dokumentacja projektowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego jest gotowa!

i

Autor: Facebook.com/ Wiceprezydent Miasta Rzeszowa - Stanisław Sienko

Kryte lodowisko i stadion dla CWKS Resovii coraz bliżej

2021-01-27 10:09

Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki, pełnowymiarowe lodowisko, widownia na 1000 kibiców oraz pomieszczenia, które będzie można przeznaczyć na potrzeby działalności domu kultury - projekty tych inwestycji są już gotowe. Zostały przedstawione podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa.

Na wniosek radnych, podczas wczorajszej sesji, władze miasta przedstawiły stan przygotowań do realizacji dwóch dużych projektów, w tym Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Inwestycja zapowiadana jest od lat jednak prace nad nią wciąż się nie rozpoczęły. Jak przekonuje ratusz, budowa obiektu wkrótce się rozpocznie. W ciągu 2-3 tygodni miasto zmierza złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Na tę chwilę zarezerwowano na nią 32 mln zł. Według aktualnych szacunków, 32 mln zł nie pozwoli jednak wybudować całego stadionu. Z tego powodu urzędnicy chcą podzielić budowę na trzy etapy. W pierwszym powstałaby nowa, kryta trybuna od strony bloków przy ul. Sportowej. W dwóch kolejnych mają być dobudowane trybuny boczne. Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki ma powstać na bazie stadionu CWKS Resovii i prawdopodobnie będzie dzieliło parking z krytym lodowiskiem, którego budowę również planuje miasto. Podczas wczorajszej sesji przekazano szczegóły tej inwestycji. Budynek ma mieć wymiary 60x120 metrów, a ślizgawka - 30x60 metrów. To pozwoli rozgrywać tu oficjalne mecze hokejowe, a także prowadzić treningi, np. łyżwiarstwa figurowego. Obok tafli lodu zaplanowano widownię na około 1000 osób, a pod trybuną miejsce na pomieszczenia techniczne, sanitariaty i usługi. Jeden z pomysłów zakłada, że część pomieszczeń w budynku lodowiska mógłby zająć dom kultury.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Prokuratura wyjaśni czy dziadek zaniedbał wnuka
Sonda
Czy korzystasz z mediów społecznościowych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE