Krosno: Kolejna ofiara metody „na policjanta”. Seniorka uwierzyła oszustom

2021-11-24 15:35
Krosno: Kolejna ofiara metody „na policjanta”. Seniorka uwierzyła w zmyśloną historię
Autor: pixabay.com

Niestety, coraz częściej słyszymy o kolejnych przypadkach kradzieży metodą na wnuczka lub policjanta, a ofiarą tych przestępstw przeważnie są osoby starsze. Pomimo wielu ostrzeżeń przestępcy stosując nowe sposoby, zdobywają zaufanie swoich ofiar i kradną dorobek ich życia. Taka sytuacja miała miejsce w Krośnie. Seniorka straciła swoje oszczędności.

Tym razem oszust, który przedstawił się 76-letniej kobiecie z Krosna, wmówił seniorce, że jest policjantem i przyszedł ją ostrzec przed grupą przestępców, którzy chcą okraść jej mieszkanie. Żeby temu zapobiec, mężczyzna zaproponował kobiecie pomoc, przy przewiezieniu wszystkich oszczędności jakie seniorka ma w domu do banku. Niestety kobieta uwierzyła w zmyśloną historię oszusta i oddała mu swoje pieniądze.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejny pijany kierowca w rękach policji. 60-latek wydmuchał blisko 2 promile

Nieskuteczne apele policji

Policjanci apelują do wszystkich, aby nie dali się zwieść oszustom. Niestety cały czas, mimo wielu akcji społecznych, słyszy się o kolejnych przypadkach, gdy to seniorzy, przez swoją zbyt dużą ufność do obcych ludzi, tracą oszczędności swojego życia.

Policjant, strażnik miejski czy jakikolwiek inny funkcjonariusz instytucji państwowych nie może prosić o przekazanie mu jakichkolwiek pieniędzy. Jeśli przydarzy się nam taka sytuacja powinniśmy od razu wyostrzyć naszą czujność i szybko zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Śledztwo w sprawie ujawnienia ciał małżeństwa w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE