Krosno: Kolejna ofiara metody „na policjanta”. Seniorka uwierzyła oszustom

2021-11-24 15:35
Krosno: Kolejna ofiara metody „na policjanta”. Seniorka uwierzyła w zmyśloną historię
Autor: pixabay.com Seniorka uwierzyła fałszym policjantom! Straciła wszystkie oszczędności

Niestety, coraz częściej słyszymy o kolejnych przypadkach kradzieży metodą na wnuczka lub policjanta, a ofiarą tych przestępstw przeważnie są osoby starsze. Pomimo wielu ostrzeżeń przestępcy stosując nowe sposoby, zdobywają zaufanie swoich ofiar i kradną dorobek ich życia. Taka sytuacja miała miejsce w Krośnie. Seniorka straciła swoje oszczędności.

Tym razem oszust, który przedstawił się 76-letniej kobiecie z Krosna, wmówił seniorce, że jest policjantem i przyszedł ją ostrzec przed grupą przestępców, którzy chcą okraść jej mieszkanie. Żeby temu zapobiec, mężczyzna zaproponował kobiecie pomoc, przy przewiezieniu wszystkich oszczędności jakie seniorka ma w domu do banku. Niestety kobieta uwierzyła w zmyśloną historię oszusta i oddała mu swoje pieniądze.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejny pijany kierowca w rękach policji. 60-latek wydmuchał blisko 2 promile

Nieskuteczne apele policji

Policjanci apelują do wszystkich, aby nie dali się zwieść oszustom. Niestety cały czas, mimo wielu akcji społecznych, słyszy się o kolejnych przypadkach, gdy to seniorzy, przez swoją zbyt dużą ufność do obcych ludzi, tracą oszczędności swojego życia.

Policjant, strażnik miejski czy jakikolwiek inny funkcjonariusz instytucji państwowych nie może prosić o przekazanie mu jakichkolwiek pieniędzy. Jeśli przydarzy się nam taka sytuacja powinniśmy od razu wyostrzyć naszą czujność i szybko zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Śledztwo w sprawie ujawnienia ciał małżeństwa w Rzeszowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE