Koronawirus: Sąsiedzka pomoc w Stalowej Woli

2020-03-20 15:35
Kazdy może zostać bohaterem
Autor: Pixabay

Każdy może zostać bohaterem.

W walce z koronawirusem trzeba się jednoczyć. Mieszkańcy Stalowej Woli organizują więc pomoc sąsiedzką. Tamtejszy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaproponował akcję mającą na celu wsparcie sąsiedzkie osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych. Pomóc można poprzez drobne zakupy,kupno leków czy wynoszenie śmieci.

Jak zostać wolontariuszem? Wystarczy zostawić swoje dane kontaktowe na specjalnie przygotowanych plakatach i rozwiesić je w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Plakaty do pobrania znajdziecie na facebookowym profilu mieszkańców Stalowej Woli.

Pamiętajcie też że miasto uruchomiło specjalną, całodobową i darmową infolinię, która przekieruje do najważniejszych jednostek udzielających informacji i pomocy w sprawach dotyczących postępowania w czasie stanu zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami koronawirusem. Pod numerem 800 696 001 można bezpośrednio połączyć się z: Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną, Stalowowolskim Ośrodkiem Wsparcia i Interwencji Kryzysowej oraz Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE