Koronawirus: Rzeszów i Podarpacie na żywo. Raport 24 h [RELACJA]

2020-03-23 12:48
Koronawirus: Rzeszów i Podarpacie na żywo. Raport 24 h
Autor: Pixabay/praca własna

Koronawirus w Polsce: Ile jest osób zakażonych? Jak wygląda sytuacja na Podkarpaciu? Jakie są objawy koronawirusa? Gdzie szukać pomocy? Gdzie się zgłaszać? Ile osób w Polsce jest zarażonych? Raport 24 godziny dla województwa podkarpackiego na ESKA.PL Rzeszów.

Koronawirus na Podkarpaciu [RELACJA LIVE]

Czy w Polsce są nowe przypadki koronawirusa? Ile osób jest zarażonych na Podkarpaciu? Ile osób przechodzi kwarantannę? Gdzie znaleźć mapę z zarażeniami? Zbieramy dla Was te i inne ważne informacje w czasach pandemii.

25 marca, 13.40

Na Podkarpaciu mamy już 43 chorych: 

"Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 4 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. (Razem mamy teraz 43). Pierwszy - to starszy mężczyzna z powiatu rzeszowskiego w stanie dobrym hospitalizowany aktualnie, drugi - młoda kobieta z powiatu mieleckiego w stanie dobrym hospitalizowana, trzeci - kobieta w sile wieku stan dobry z powiatu przemyskiego hospitalizowana oraz czwarty - starsza kobieta z powiatu leżajskiego w poważnym stanie hospitalizowana".

25 marca 11.00

Pięciu Dominikanów z Rzeszowa jest zarażonych! Wierni mogą być chorzy!

25 marca 9.00

Są nowe zarażenia na Podkarpaciu. 

Najnowszy komunikat rzeczniczki Ewy Leniart brzmi:

"Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. (Razem mamy teraz 39). Pierwszy - to mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego w stanie dobrym, przebywa w ścisłej kwarantannie domowej, a drugi - to starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego, w stanie dobrym, który także przebywa w ścisłej kwarantannie domowej.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7344 osób, a 8089 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 63 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1339 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 39 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. W dniu 15 marca br. odnotowano 1 zgon".

24 marca 13.30

Jest zakaz wychodzenia z domów:

24 marca 11.15

Jest kolejnych 7 przypadków zachorowań na Podkarpaciu:

"Szanowni Państwo,

badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne - 7 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. (Razem mamy teraz 37). To 4 mężczyzn (dwóch młodych i dwóch w sile wieku) z powiatu rzeszowskiego przebywający w kwarantannie domowej, i po 1 przypadku z powiatu krośnieńskiego (kobieta w sile wieku kw.d), leskiego (mężczyzna w sile wieku, hospitalizowany), i stalowowolskiego (mężczyzna w sile wieku, hospitalizowany)".

24 marca 10.30

Jest kolejna, już 9, ofiara koronawirusa w Polsce:

"Jednocześnie z przykrością informujemy, że zmarła dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące" - podaje Ministerstwo Zdrowia. 

Na Podkarpaciu odnotowano 30 zachorowań:

"Przekazuję aktualne dane liczbowe: obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 6877 osób, a 7365 są poddane kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 55 osób.


Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1237 testów.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 30 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Odnotowano 1 zgon (15 marca)" - informację takiej treści przekazała dziś rano mediom Małgorzata Waksmundzka - Szarek, rzeczniczka Ewy Leniart".

23 marca 16.00

Mamy już 30 zarażonych na Podkarpaciu. Najnowszy komunikat wojewody brzmi:

"Szanowni Państwo,

badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejny - 30 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. To mężczyzna starszy z powiatu stalowowolskiego, który aktualnie jest hospitalizowany".

23 marca 12.30

"Mamy 36 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj.dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z łódzkiego. Z przykrością informujemy, że zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem - to 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące.

Jedna osoba z woj. wielkopolskiego zostaje wyłączona z dotychczasowych wyliczeń. Służby sanitarno-epidemiologiczne z woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego, zajmujące się zakażoną osobą, uwzględniły ją w swoich raportach - dublując wynik.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 684/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - raportuje Ministerstwo Zdrowia.

23 marca 9.00

Jest nowy komunikat rzeczniczki wojewody podkarpackiego:

"Przekazuję aktualne dane liczbowe: obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 6657 osób, a 6516  są poddane kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 70  osób.

Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1200 testów.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 29 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Odnotowano 1 zgon (15 marca)".

22 marca, 12.30

Kolejny komunikat o zarażeniach od rzecznika wojewody- Małgorzaty Waksmundzkiej-Szarek.

Szanowni Państwo,

badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim (razem będzie teraz 28). To mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego oraz kobieta młoda z powiatu leżajskiego, obie osoby przebywają w ścisłej kwarantannie. 

22 marca 10.00

"Szanowni Państwo,

badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejny - 26 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. To kobieta w sile wieku z powiatu niżańskiego, która przebywa w ścisłej kwarantannie" - komunikat takiej treści przekazała dziś rano Małgorzata Waksmundzka - Szarek, rzeczniczka Ewy Leniart.

21 marca 18.00

Kolejne przypadki zarażenia koronawirusem na Podkarpaciu

Ministerstwo Zdrowia aktualizuje dane: Mamy 40 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. śląskiego, 5 z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osoby z woj. pomorskiego i 1 osoba z woj. małopolskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 492/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Aktualnie na Podkarpaciu mamy 25 chorych- To cztery osoby z powiatu mieleckiego  w stanie dobrym, przebywają w ścisłej kwarantannie oraz 1 mężczyzna z powiatu niżańskiego, który jest hospitalizowany.

Oobecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 6477 osób, a 6020  są poddane kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 68  osób.

Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 985 testów.

21 marca 14.00

Kolejny przypadek zarażenia koronawirusem w regionie.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia: Mamy 13 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 z woj. podlaskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 452/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dwudziesta osoba zakażona w regionie to kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego, która przebywa w kwarantannie domowej. 

21 marca 9.00

Dobre wiadomości. Według najświeższych danych- nie ma od wczoraj nowych przypadków zarażenia. Poniżej komunikat od rzecznik wojewody podkarpackiego- Małgorzaty Waksmundzkiej-Szarek.


Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 5911 osób, a 5298 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 69 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 985 testów. Badaniami laboratoryjnymi do tej pory potwierdzono 19 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2 w naszym województwie.

21 marca 8.15

Wójt gminy Wojaszówka uspokaja. Jest oficjalny komunikat.

"BARDZO PILNE !!!
Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy Gminy Wojaszówka!

W dniu dzisiejszym (20 marca) pojawiła się informacja dotycząca pacjenta „0” z terenu gminy Wojaszówka i powiatu krośnieńskiego, u którego stwierdzono dodatni wynik na obecność koronawirusa SARS-COV-2.

Zgodnie z informacją uzyskaną od Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Krośnie i rzecznika Wojewody Podkarpackiego nasz mieszkaniec wracając z zagranicy dobrowolnie poddał się kwarantannie domowej. Kiedy poczuł się źle, został przewieziony do szpitala w Łańcucie na leczenie.

Pragnę uspokoić, że nasz mieszkaniec, podczas kwarantanny domowej nie miał kontaktu ani z rodziną, ani z nikim innym ze społeczności Gminy Wojaszówka i powiatu krośnieńskiego.  

Sławomir Stefański Wójt Gminy Wojaszówka"

20 marca godziny wieczorne

Już nie stan pandemii, a epidemii ogłosił 20 marca Mateusz Morawiecki. Wprowadza to pewne ograniczenia dla Polaków. Wszystko po to, by chronić ich zdrowie:

Wiemy, że ciężko jest funkcjonować w czasie kwarantanny. Ale dzięki temu możemy uratować komuś życie. Że będzie respirator dla osoby starszej, że będzie łóżko dla kogoś chorego - podkreślił Szumowski.

Na pewno można spodziewać się zmian w ograniczeniach w transporcie i funkcjonowaniu sklepów, ale spożywce będą otwarte.

Dodajmy, że przy stanie epidemicznym istnieje możliwość wprowadzenia tzw. strefy zero. Są możliwe ograniczenia w poruszaniu się, odgórny nakaz zamykania konkretnych zakładów pracy, a także przejęcie nieruchomości czy samochodów przez służby celem zwalczania epidemii.

20 marca 19.00

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przedłużeniu przerwy w szkołach. Ta potrwa do Wielkanocy. 

20 marca 16.30

Jest kolejny chory na Podkarpaciu. Komunikat wojewody brzmi:

"Szanowni Państwo, badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 19 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. To młody mężczyzna z powiatu krośnieńskiego, który jest aktualnie hospitalizowany".

20 marca 18.04

W polsce ogłoszono stan epidemii. 

20 marca

AKTUALIZACJA!

Bezpośrednią przyczyną zgonu 27-latki z Podkarpacia był nie koronawirus, a sepsa. Taką informację podał Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zdrowia. Kobietę uznano jednak za ofiarę koronawirusa, bo to on miał wpływ na rozwinięcie się posocznicy.

Jest druga ofiara śmiertelna koronawirusa na Podkarpaciu. Miała zaledwie 27 lat. Zmarła w szpitalu w Łańcucie.

20 marca

"Pierwsze przypadki zachorowań w Polsce na COVID-19 to były przypadki z zewnątrz, teraz mamy już przypadki wewnątrzkrajowe" - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.


20 marca 9.00

SOR przy Lwowskiej w Rzeszowie już działa normalnie. Wczoraj przyszła tam osoba z koronawirusem. Tym sposobem 20 osób - lekarze i pielęgniarki, trafiło na 14-dniową kwarantannę. Braki w personelu udało się jednak uzupełnić.


20 marca 8.43

"Mamy 12 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.
W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 367/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - pisze Ministerstwo Zdrowia.


19 marca 18.59

"Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 17 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-COV-2. To młoda kobieta z powiatu lubaczowskiego, która jest aktualnie hospitalizowana" - informuje Małgorzata Waksmundzka - Szarek, rzeczniczka Ewy Leniart

Ola Kot w czasie kwarantanny pomaga innym
Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE