Koronawirus: W Polsce wprowadzono zakaz wychodzenia z domu!

2020-03-24 13:38
Koronawirus: Od jutra w Polsce będzie zakaz wychodzenia z domu?!
Autor: Pixabay

Rząd zaostrzył zasady narodowej kwarantanny. Z domu wyjdziemy tylko do pracy i spożywczego sklepu. Będą też ograniczenia w komunikacji.

AKTUALIZACJA!

Rząd doprecyzował zasady zakazu wychodzenia z domów. Znajdziecie je w artykule poniżej:

Aktualizacja:

Te wszystkie informacje potwierdziły się dzisiaj, 24 marca podczas konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego.

- Bardzo proszę, zostańmy w domu - zaapelował Łukasz Szumowski. Minister Zdrowia tłumaczył, że nowe rozporządzenie mówi o tym, że możemy wyjść z domu tylko do sklepu, apteki czy do lekarza. Można też wyjść z psem i na krótki spacer. Natomiast jest całkowity zakaz zgromadzeń. Nie możemy iść z dzieckiem na plac zabaw ani ze znajomymi na bulwary.

Koronawirus: Zakaz wychodzenia z domów

Ta decyzja oficjalnie najprawdopodobniej będzie ogłoszona jeszcze dziś. Jak ustalił Super Express, rząd zdecydował się zaostrzyć zasady kwarantanny. Teraz mamy zamknięte szkoły, lokale gastronomiczne i galerie handlowe. Od jutra ma obowiązywać zakaz wychodzenia z domu, a wyjątek mają stanowić sprawy życiowo konieczne. Co to w praktyce oznacza?

Kto i kiedy będzie mógł wyjść z domu?

Szczegóły nie są jeszcze znane, ale wiadomo, że możliwe będzie wychodzenie z domu do pracy. Będzie też możliwość robienia zakupów w sklepach spożywczych czy aptekach.

Nie będzie można spacerować, wchodzić do parków, lasów. Będą też ograniczenia w kosciołach i komunikacji.

Jakie kary za złamanie zakazu wychodzenia z domu?

Jeszcze nie wiadomo, jakie będą kary za złamanie tych zasad. Na ten moment wiadomo, że za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi 30 tysięcy złotych grzywny.

Posłuchaj, jakie są zasady kwarantanny domowej w przypadku koronawirusa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Minister zdrowia o nowych obostrzeniach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE