Koronawirus: Są już trzy przypadki zarażenia na Podkarpaciu!

2020-03-12 9:38
Koronawirus: Jest przypadek zarażenia w Rzeszowie!
Autor: Pixabay

Po Leżajsku przyszedł czas na Rzeszów. To już trzy przypadki koronawirusa na Podkarpaciu.

Aktualizacja!

Ewa Leniart zorganizowała spotkanie z mediami. Dwaj nowi zarażeni to osoby, które miały styczność z pierwszą z zarażonych. Jedna z nich zgłosiła się do szpitala w Łańcucie, druga leży w szpitalu w Leżajsku. 

Wiecej informacji znajdziecie TUTAJ:

 Dodajmy, że to łącznie trzy przypadki koronawirusa w regionie. Pierwszy odnotowano wczoraj w Leżajsku. Zarażona to "kobieta w sile wieku", która pracowała w jednej z leżajskich przychodni:

- Wiemy, że jest to osoba zamieszkująca powiat leżajski. Kobieta czuje się dobrze i obecnie przebywa na oddziale zakaźnym Szpitala w Łańcucie (Kliniczny Oddział Chorób Zakaźnych), gdzie zajmują się nią doskonali specjaliści. Prosimy o zachowanie spokoju. Wszystkie procedury zostały dopełnione. Osoby, które rzeczywiście mogły mieć kontakt z chorą, zostały poddane obserwacji zgodnie z obowiązującymi procedurami. U wszystkich osób, z którymi przeprowadzono wywiad epidemiologiczny nie stwierdzono żadnych objawów chorobowych. Wszystkie służby pracują i wykonują swoje zadania. Nie ma powodów do paniki, prosimy o zachowanie spokoju - informowała Małgorzata Waksmundzka - Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego. 

Na godzinę 9.45 zaplanowano konferencję u Ewy Leniart. Więcej szczegółów podamy wkrótce. 

Bartosz Kurek opowiada o sytuacji z koronawirusem
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE