Koronawirus: Jest oficjalna decyzja przedłużenia zamknięcia szkół. Do kiedy?

2020-03-20 19:27
Koronawirus: Jest oficjalna decyzja przedłużenia zamknięcia szkół. Do kiedy?
Autor: Pixabay

Dziś po południu taką decyzję podjął premier. Poinformował o niej na konferencji. Czy egzaminy ósmoklasisty i matura są zagrożone?

Przerwa w szkołach przedłużona do Wielkanocy

Pierwotny plan zakładał dwutygodniowe zamknięcie szkół, ale chyba od początku wiadomo było, że taka sytuacja może się przedłużyć. Dziś premier Mateusz Morawiecki, że uczniowie wrócą do szkolnych ławek dopiero po Wielkanocy.

"Premier @MorawieckiM w #KPRM: Podjęliśmy decyzję o dalszym wstrzymaniu lekcji do świąt Wielkiej Nocy. To trudna decyzja, ale ważna, żeby nie doszło do dalszego rozprzestrzeniania #koronawirus" - czytamy na Twitterze Kancelarii Premiera.

Informację podano też na oficjlanej konferencji.

Co to oznacza w praktyce? Wakacje nie będą skrócone, lekcje odbywają się na odległość. Taki stan rzeczy nie wszystkim przypadł do gustu. Wielu rodziców uważa, że nauka on-line sprowadza się do zadawania uczniom kolejnych stron książek do przeronienia. Pisaliśmy o tym tutaj:

Czy egzamin ósmoklaisty i matura są zagrożone?

Egzaminy ósmoklasisty wypadają od 21 do 23 kwietnia, a matury od 4 do 22 maja. Te daty, póki co, nie są jeszcze zagrożone, ale należy pamiętać, że sytuacja jest bardzo dynamiczna.

Kiedy Wielkanoc 2020?

Wielkanoc w tym roku wypada 12 kwietnia, choć i ta data staje pod znakiem zapytania. Niewykluczone, że z powodu koronawirusa ruchoma data wiosennych świąt będzie zmieniona.

Posłuchaj, jak przebiega zakażenie koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Czy myjesz ręce dokładnie? Ten film Cię uświadomi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE