Koronawirus: Dominikanie w Rzeszowie mogli zarażać wiernych. Jest ważny apel!

2020-03-25 10:47
Koronawirus: Dominikanie w Rzeszowie mogli zarażać wiernych. Jest ważny apel!
Autor: Pixabay

Klasztor odbywa właśnie kwarantannę. Okazało się, że jeden z braci miał kontakt z osobą chorą na koronawirusa. Mogło dojść do zarażenia wiernych.

Jako pierwsi w Rzeszowie zrezygnowali z mszy z udziałem wiernych. To jednak nie sprawiło, że udało się całkowicie uniknąć zagrożenia. Dominikanie w Rzeszowie odbywają kwarantannę. Okazało się, że jeden z braci miał kontakt z osobą chorą. Dziś na stronie internetowej klasztoru pojawił się bardzo ważny komunikat. Pięciu Dominikanów jest chorych.

W Rzeszowie mogło dojść do zarażenia wiernych w kościele

Bracia postanowili przestrzec wiernych. Każda osoba, która miała z nimi kontakt po 9 marca powinna odbyć kwarantannę. W przypadku niepokojących objawów, trzeba powiadomić sanepid. Klasztor zamieścił dziś komunikat następującej treści:

"Kochani Parafianie i nasi Przyjaciele,

Jak informowaliśmy w poprzednim komunikacie, zostaliśmy objęci kwarantanną nałożoną przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie, gdyż jeden z nas miał kontakt z osobą u której pozytywnie stwierdzono zakażenie korononwirusem. Po przeprowadzonych u nas testach okazało się, że pięciu z nas ma wynik pozytywny. Jesteśmy objęci procedurą medyczną i na ten moment czujemy się dobrze.

Jeżeli ktokolwiek z Was miał z nami kontakt w ostatnim czasie (po 9.03) – prosimy o zachowanie kwarantanny domowej i obserwowanie swojego stanu zdrowia. Jeżeli macie jakiekolwiek objawy i symptomy – prosimy powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną.

Jeśli macie takie objawy, jak:
· katar,
· stan podgorączkowy (temperatura ciała pomiędzy 37°C a 38°C),
· objawy przeziębieniowe,
· zadzwońcie koniecznie do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej lub skorzystajcie z teleporady u swojego lekarza POZ.

Objawami choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa (SARS-CoV-19) mogą być również:
· gorączka,
· kaszel,
· duszności i kłopoty z oddychaniem,
· bóle mięśni i ogólne zmęczenie.

Jeśli macie pytania, wątpliwości, prosimy zadzwonić na infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia: 800 190 590. PSSE Rzeszów, tel. alarmowy 668 958 999.

Zostańcie w domach. Prosimy Was o modlitwę i zapewniamy Was o niej.
Bracia Dominikanie"

Zakaz wychodzenia z domów

Przypominamy, że w życie wprowadzono zakaz wychodzenia z domów poza sytuacjami koniecznymi. Nabożeństwa w kościołach mogą odbywać się teraz tylko z udziałem maksymalnie 5 osób wliczając w to kapłanów.

Posłuchaj, czy maseczki chronią przed koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE