Koniec Browaru Leżajsk. Zniknie z półek?

i

Autor: pexels

Koniec Browaru Leżajsk. Zniknie z półek?

2023-02-07 17:31

Najstarszy podkarpacki browar jeszcze w tym roku zostanie zamknięty! W czerwcu pracę straci ponad setka jego pracowników. Czym właściciel leżajskiego browaru tłumaczy decyzję?

To będzie zła wiadomość dla wszystkich piwoszy z Podkarpacia, lubiących efekty pracy browarników z Browaru Leżajsk. Jak wynika z informacji przekazanych przez Grupę Żywiec – właściciela marki – przedsiębiorstwo postanowiło zakończyć produkcję w leżajskich zakładach. I to jeszcze w tym roku. Równocześnie sama marka kultowego piwa ma pozostać w portfolio Grupy. Jej produkcja ma być kontynuowana. Niestety w innej lokalizacji.

Informację o zamknięciu Browaru Leżajsk we wtorek 7 lutego przekazali przedstawiciele Grupy Żywiec, właściciela leżajskiej marki od 1999 roku. Komunikat nie pozostawia wątpliwości. Podkarpacki zakład ma zostać zamknięty w czerwcu 2023 roku. W ramach „reorganizacji swojej produkcji w Polsce” Grupa zamierza inwestować w cztery inne browary – w Żywcu, Elblągu, Warce i Namysłowie.

Zamknięcie Browaru Leżajsk

Jak wynika z komunikatu, zmiana była niezbędna, a decyzja o niej została podjęta po dogłębnej analizie.

– Decyzja o zamiarze zakończenia produkcji w Browarze Leżajsk została podjęta po dogłębnej analizie – przekazał w informacji prasowej Simon Amor, prezes zarządu Grupy Żywiec. – Zdaję sobie sprawę z tego, że to jest trudny moment dla naszych pracowników i społeczności w Leżajsku – podkreślił. – Jesteśmy dumni z naszych tradycji piwowarskich i utrzymamy markę Leżajsk w naszym portfolio. Zmiana którą ogłaszamy jest jednak niezbędna, abyśmy jako Grupa mogli się adaptować do zmieniających się warunków rynkowych i budować silną firmę na przyszłość – dodał.

Warto podkreślić, że w Browarze Leżajsk zatrudnione są obecnie 103 osoby. Przedsiębiorstwo jest jednym z większych zakładów pracy w mieście. Tylko w 2021 roku w browarze uwarzonych zostało około 800 tysięcy hl piwa. Jak wynika z komunikatu, Grupa zamierza zapewnić swoim pracownikom wsparcie – choć nie precyzuje, na czym miałoby ono polegać.

– Naszym najważniejszym priorytetem jest teraz zapewnienie jak najlepszego wsparcia dla pracowników Browaru Leżajsk. Będziemy prowadzić dialog ze związkami zawodowymi, aby stworzyć właściwe programy, które pomogą pracownikom przejść przez ten trudny czas – informuje Amor.

Do sprawy odniósł się także Krzysztof Sobejko, Wójt Gminy Leżajsk. Informacje o zamknięciu Browaru przekazał na swoim facebookowym profilu.

Beszamel: Piwo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE